Pokonaj depresję i chandrę dzięki tej genialnej recepturze

Czarny bez ma tak liczne właściwości lecznicze, że jest wykorzystywany w medycynie naturalnej od wieków. Zarówno kwiaty, jak i owoce czarnego bzu to najcenniejsze źródło składników napotnych i przeciwgorączkowych. Poza tym wywar z tej rośliny działa moczopędnie, oczyszcza krew i mocno uszczelnia żyły.   Duża zawartość polifenoli w czarnym bzie sprawia, że wywar z niego chroni organizm przed wolnymi rodnikami – sprawcami rozwoju komórek rakowych.

bez czarny

Trzeba jednak mieć na uwadze, że spożycie niedojrzałych i nieugotowanych owoców czarnego bzu może być przyczyną zatrucia pokarmowego. Tylko obróbka termiczna powoduje rozkład szkodliwej substancji o nazwie sambunigryna.  

Czarny bez to także silny i naturalny środek, któremu depresja się nie oprze. Badania naukowe wykazały, że regularne picie naparu z owoców czarnego bzu niweluje w człowieku poczucie beznadziejności. Jego skuteczność jest większa niż znanych środków farmaceutycznych przeciwko depresji.

Napar z czarnego bzu

Składniki

  1. 2 łyżeczki suszonych owoców czarnego bzu
  2. 1 łyżeczka miodu

 

Wykonanie

  1. Wsyp suszone owoce czarnego bzu do szklanki
  2. Zalej wrzątkiem i przykryj spodeczkiem
  3. Po przestygnięciu dodaj miodu

 

Stosowanie: pij 1 szklankę naparu codziennie z rana do czasu, aż zniknie poczucie beznadziejności i smutku. Później zrób kilkudniową przerwę i ponownie wróć do picia naparu.  

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowia niż Twoi znajomi? POLUB NAS NA FACEBOOKU KLIKAJĄC W KCIUKA 🙂

facebook like

Comments

comments

loading...