Cytotoksyczne właściwości kurkumy. Używaj i chroń się przed rakiem!

Kurkuma – cudowna roślina, która jest coraz dokładniej przebadana i znana ze swych antynowotworowych właściwości. Jeśli na co dzień w kuchni będziesz używać kurkumy, prawdopodobieństwo zachorowania na raka nerek spada aż dziesięciokrotnie. To że nie zachorujesz na raka piersi zwiększa się aż pięciokrotnie, a aż ośmiokrotnie wzrasta pewność, że Twoja okrężnica pozostanie zdrowa, jeśli do przygotowania potraw będziesz używać tej wspaniałej przyprawy. Takie są wyniki badań naukowych, badających cytotoksyczne właściwości kurkumy.

kurkuma

Kurkuma to silna, antynowotworowa przyprawa. Uprawiana jest głównie w Azji i na Bliskim Wschodzie. Poznasz ją po charakterystycznym żółtym kolorze. Smak kurkumy nadaje potrawom nietypowego akcentu w  polskiej kuchni.

Najważniejszą cechą jaką posiada kurkuma, z punktu widzenia ochrony przed chorobami, jest jej antynowotworowe działanie. Naukowcy dowiedli, że kurkuma zarówno niszczy komórki rakowe, ale także wpływa na komórki rakowe w ten sposób, że powoduje samotrawienie się raka. Inną bardzo ważną właściwością kurkumy jest to, że silnie oczyszcza krew i ma działanie przeciwzapalne. Nie dopuszcza do zalegania w organizmie toksycznych produktów przemiany materii. Dzięki temu, ktoś, kto używa kurkumę do przyprawiania swoich potraw nie ma problemu z krępującymi wzdęciami. Właśnie w ten sposób kurkuma działa na pracę wątroby.

potrawa z kurkumą i ryżem
kalafior z kurkumą

Poznaj przepis na zdrowotny napój z kurkumą

Inne wyniki badań informują, że kurkuma silnie chroni skórę przed groźnym nowotworem, jakim jest czerniak.

Zaciekawił Cię wpis? Podziel się z innymi na Fb:

Comments

comments

loading...