Oto produkty które zwalczają depresję lepiej niż drogie leki

Depresja to choroba, na którą cierpi już 350 milionów ludzi na całym świecie, z czego 1,5 miliona chorych to Polacy. Zwalczanie depresji ogranicza się często do przepisania pacjentom leków, które oprócz tego, że są drogie i nieskuteczne, to mają jeszcze szereg skutków ubocznych. 

Tu znowu okazuje się, że najskuteczniejszymi metodami są te naturalne, będące w zgodzie z człowiekiem. Bo nic nie działa tak dobrze jak natura. Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć depresję to przeczytaj co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oto lista produktów które zwalczają depresję lepiej niż drogie leki:

1 . Jagody
Jagody mają silne właściwości przeciwutleniające, które redukują stres oksydacyjny będący główną cechą depresji. Wspierają one również wzrost nowych komórek, co jest również niezbędne w zwalczanie depresji.
2. Banany
Przy zwalczaniu depresji, skuteczne są także banany, ponieważ owoce te są bogate w tryptofan, który jest odpowiedzialny za pracę neuroprzekaźników, takich jak serotonina i melatonina, zwalczających depresję. Co więcej banany są również bogate w potas i magnez, więc upewnij się, że zjadasz ich kilka każdego dnia.
3. Migdały
100 g migdałów zawiera aż 268 mg magnezu. Jak pokazały badania, magnez jest bardzo skuteczny przy zwalczaniu depresji. Natomiast niedobór magnezu prowadzi do drażliwości, lęków i depresji. Powinnaś zatem jeść garść migdałów dziennie a wpłynie to bardzo korzystnie na Twoje samopoczucie. 

Zobacz także: Ta lemoniada z kurkumą leczy depresję skuteczniej niż Prozac
4. Awokado
Awokado jest bogate w potas: ma go aż 485 mg na 100 g produktu! Dlatego upewnij się, że nie ominiesz awokado będąc następnym razem w swoim sklepie. Zwalczanie depresji z awokado jest o wiele prostsze!
5. Szparagi
Szparagi są bogate w kwas foliowy i witaminy z grupy B, które pomagają poprawić stan zdrowia psychicznego. Wspiera konwersję tryptofanu  w organizmie, co z kolei przekształca się w serotoninę, hormon szczęścia.
6. Czekolada
Ciemna czekolada, albo dokładniej, kakao w niej zawarte, zwiększa poziom serotoniny i dopaminy w mózgu i zmniejsza poziom kortyzolu czyli „stres” neuroprzekaźnika. Spożywaj zatem 40 gramów gorzkiej czekolady dziennie.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA NIŻ TWOI ZNAJOMI? POLUB NAS NA FACEBOOKU KLIKAJĄC W KCIUKA 🙂


7. Szpinak
Szpinak zawiera kwas foliowy w ilości większej niż we wszystkich innych warzywach liściastych. Badania wykazały, że ludzie cierpiący na depresję często mają braki kwasu foliowego w organizmie. Kwas foliowy zwiększa również poziom dopaminy i serotoniny w mózgu. Szpinak jest bogaty w magnez, niezbędny do walki z depresją.
8. Zielona herbata
Zwalczanie depresji za pomocą zielonej herbaty znane jest od tysiącleci. Zawiera polifenole, które zwiększą produkcję dopaminy w mózgu.
Badania wykazały, że im więcej zielonej herbaty pijesz, tym lepiej. Dlatego pij jej więcej i pozbywaj się depresji!

Depresja zabija po cichu- ludzie nie mówią głośno, że na nią chorują. Dlatego udostępnij teraz ten artykuł znajomym – być może uratujesz w ten sposób komuś życie.

źródło: healthyfoodhouse.com

Comments

comments

loading...