Syrop domowej roboty podnoszący poziom czerwonych krwinek i poprawiający morfologię krwi.

Niedokrwistość, czyli anemia jest odpowiedzialna za to, że z dnia na dzień przestajesz mieć energię do życia, brak ci koncentracji, czujesz ciągłe zmęczenie. Niedokrwistość ma wiele objawów. Jeśli nie kryje się pod nią poważna choroba, prawdopodobnie spowodowana jest niedoborami żywieniowymi. Przyczyną niedokrwistościjest najczęściej niski poziom żelaza, witaminy B12 i kwasu foliowego

Wówczas ilość czerwonych krwinek jest zaniżona i występuje problem z transportem tlenu przez krew. Stanowi to bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. Podstawową czynnością jaką powinniśmy w tej sytuacji zrobić jest jak najszybsze dostarczenie odżywczych składników naszemu organizmowi.

Doskonałym ratunkiem może okazać się syrop zrobiony wg poniższego przepisu:

Syrop przeciwko anemii

 Składniki:

  1. 1,5 kg buraczków
  2. 1/2 kg marchwi
  3. sok z 1,5 cytryny
  4. 3 pomarańcze
  5. 3 jabłka
  6. 50 dkg miodu
  7. 1 łyżeczka zmielonego imbiru

Przygotowanie:

Umyte i obrane buraki, jabłka, marchew, pomarańcze i cytrynę pokrój na małe kawałki i  przepuść przez sokowirówkę. Na koniec dodaj do soku miód i imbir. Bardzo dokładnie wymieszaj Powinno być około 2 litrów soku. Przelej uzyskany sok do szklanych butelek i szczelnie zakręć.

Otrzymana ilość soku jest wystarczająca na 20 – dniową kurację wyrównującą poziom czerwonych krwinek. Pij 100 ml syropu codziennie rano na czczo lub w ciągu dnia 1 godzinę przed posiłkiem. Najlepsze efekty zdrowotne i poprawę morfologii krwi uzyskujemy przeprowadzając kurację 2 razy w roku.

Źródło: newdailyrecipes.com

Comments

comments

loading...