Egipcjanie nazywali ją Rośliną Nieśmiertelnych. Zobacz jakie cuda zdziała Twój aloes

Egipcjanie już w starożytności nazywali tę roślinę nieśmiertelnych. Oto, co czyni dla naszego ciała, jeśli jej używamy. Aloes jest rośliną o bardzo wielu zdrowotnych właściwościach. Często określana jako „roślina nieśmiertelnych”. Najcudowniejszą cechą, jaką ta niepozorna roślina posiada jest to, że można ją uprawiać w domu i w każdej chwili użyć do opatrzenia rany, zadrapania, poparzenia lub skaleczenia.

Aloe vera posiada ponad 200 biologicznie aktywnych składników, jak aminokwasy, enzymy, witaminy i liczne minerały. Wykazuje silne działanie antybakteryjne i antywirusowe, wzmacnia odporność człowieka, oczyszcza organizm i chroni przed czynnikami chorobotwórczymi.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie możemy mieć czerpiąc z dobrodziejstwa tej rośliny:

 Aloe vera jest bogata w witaminę A, C, E, B1, B2, B3, B12 i kwas foliowy, który według lekarzy, jest niezbędny do produkcji czerwonych ciałek krwi. Szczególnie roślinę tę wykorzystywać powinni wegetarianie i weganie.

 Zawiera 20 najważniejszych dla człowieka aminokwasów, m.in. kwas salicylowy, który zabija bakterie.

 Zawiera spore ilości magnezu, żelaza, miedzi, cynku, chromu, sodu, selenu, potasu i magnezu, które wspomagają nasz metabolizm.

 Bogata w enzym o nazwie amylaza wspomaga nasz układ trawienny, redukuje wchłanianie tłuszczów i cukru.

 W procesie oczyszczania usuwa toksyny z naszej wątroby, pęcherza moczowego, jelita grubego, nerek. Łagodzi stany zapalne w organizmie i pomaga na niestrawność.

 Wspaniale leczy stany zapalne stawów.

 Płyn do płukania ust zawierający sok z aloesu doskonale usuwa kamień nazębny i stany zapalne w jamie ustnej.

Podziel się z przyjaciółmi wiedzą dotyczącą tej wspaniałej rośliny – udostępnij.

źródło: thehealthguide.org

Comments

comments

loading...