Ten potężny napój usuwa toksyczne złogi i oczyszcza organizm

Owies prawdziwy uznawany jest za pokarm dostarczający energii. Jest zdrowy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pomaga w wielu dolegliwościach. Ziarno owsa zawiera niezwykle cenne pod względem biologicznym białko oraz tłuszcze. Owies świetnie się sprawdza jako środek na odchudzanie a na dodatek świetnie oczyszcza organizm.

 

Skrobia zawarta w owsie jest łatwa do strawienia i proces ten rozpoczyna się tuż po przełknięciu. Zielony jeszcze owies, zebrany przed kwitnięciem, dostarcza w swoim soku najwięcej składników aktywnych. Herbatkę z zielonego owsa spożywano w celach leczniczych już w starożytności, także dzisiaj jest popularna wśród znawców ziołolecznictwa.

Picie takiej herbatki usuwa z naszego organizmu szkodliwe produkty powstałe w wyniku przemiany materii. Jest szczególnie przydatna w zapaleniach stawów oraz przy dużym poziomie kwasu moczowego w organizmie. Usuwa z ciała także nadmiar wody, która zatrzymuje się w tkankach i powoduje obrzęki. W poniższym przepisie lecznicze działanie owsa wzmocnione jest przez dodanie innych jeszcze ziół. Jeśli nie możesz sam zerwać podanych w przepisie ziół na herbatkę, z łatwością kupisz je w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością:

Potrzebujesz:

  1. 5 dkg owsa (ziaren lub suszu ze słomy)
  2. 2 łyżki pokrzywy (najlepiej świeżej)
  3. 1 łyżkę przewrotnika alpejskiego
  4. 1 łyżkę dziurawca

 

Przygotowanie:

  1. Zmieszaj wszystkie zioła w litrowym garnku.
  2. Zalej do pełna gorącą wodą
  3. Gotuj na małym ogniu przez 10 minut.  
  4. Odcedź powstałą herbatkę do szklanego naczynia.

Użycie:

Pij codziennie zdrowotną herbatkę z owsa dla wzmocnienia sił, poprawę metabolizmu, usunięcia z organizmu trujących złogów. Wywar z owsa leczy także problemy skórne i silnie wpływa na wygląd włosów, które stają się jedwabiście miękkie i lśniące. Oczyszczenie organizmu w oczywisty sposób służy także utracie zbędnych kilogramów.         

 

Comments

comments