Ten potężny napój usuwa toksyczne złogi i oczyszcza organizm

Owies uznawany jest za pokarm dostarczający energii. Jest zdrowy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pomaga w wielu dolegliwościach. Ziarno owsa zawiera niezwykle cenne pod względem biologicznym białko oraz tłuszcze. Owies świetnie się sprawdza jako środek na odchudzanie i dokładnie oczyszcza organizm.

pole dojrzałego owsa

pole dojrzałego owsa

 

Skrobia zawarta w owsie jest łatwa do strawienia i proces ten rozpoczyna się tuż po przełknięciu. Zielony jeszcze owies, zebrany przed kwitnięciem, dostarcza w swoim soku najwięcej składników aktywnych. Herbatkę z zielonego owsa spożywano w celach leczniczych już w starożytności, także dzisiaj jest popularna wśród znawców ziołolecznictwa.

 

Picie takiej herbatki usuwa z naszego organizmu szkodliwe produkty powstałe w wyniku przemiany materii. Jest szczególnie przydatna w zapaleniach stawów oraz przy dużym poziomie kwasu moczowego w organizmie. Usuwa z ciała także nadmiar wody i likwiduje obrzęki. W poniższym przepisie lecznicze działanie owsa wzmocnione jest przez dodanie innych jeszcze ziół. Jeśli nie możesz sam zerwać podanych w przepisie ziół na herbatkę, z łatwością kupisz je w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością:

zielony owies

zielony owies

Potrzebujesz:

  1. 5 dkg owsa (ziaren lub suszu ze słomy)
  2. 2 łyżki pokrzywy (najlepiej świeżej)
  3. 1 łyżkę przewrotnika alpejskiego
  4. 1 łyżkę dziurawca

Przygotowanie:

  1. Zmieszaj wszystkie zioła w litrowym garnku.
  2. Zalej do pełna gorącą wodą
  3. Gotuj na małym ogniu przez 5 minut.  
  4. Odcedź powstałą herbatkę do szklanego naczynia.

herbatka z owsa

 

Użycie:

Pij codziennie zdrowotną herbatkę z owsa dla wzmocnienia sił, poprawę metabolizmu, usunięcia z organizmu trujących złogów. Wywar z owsa leczy także problemy skórne i silnie wpływa na wygląd włosów, które stają się jedwabiście miękkie i lśniące. Oczyszczenie organizmu z użyciem owsa w oczywisty sposób służy utracie zbędnych kilogramów.

 O innych cud poradach można poczytać tutaj

Życzymy dobrego zdrowia i miłej lektury 🙂

       

 

Comments

comments

loading...