Jaja w roli głównej!

Kolejne badania potwierdzają, że jedzenie jajek służy odchudzaniu. Jeden ważny składnik odpowiada za tę niezwykłą właściwość. Dzięki niemu, jajka są najdoskonalszym produktem pochodzenia zwierzęcego. Ten składnik to pełnowartościowe białko zawierające cenne aminokwasy. Stanowi aż 60% całego składu produktu.    

W dzisiejszych czasach wiele osób usuwa ze swojej diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym jajka. Ludzie pragną ściśle przestrzegać modnej diety wegańskiej, a nie zdają sobie sprawy z faktu, że tracą coś bardzo wartościowego: zdrowie!

odżywcze jajka

Zaufaj specjalistom od żywienia – zjadając trzy jajka codziennie, będziesz nie tylko zdrowszy, ale także wzmocnisz swój układ odpornościowy, więc zapewnisz sobie ochronę przed wieloma chorobami! Jaja są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Silnie wspomagają odchudzanie.

Obalamy mity dotyczące złego wpływu jaj na organizm!

Nie musisz się martwić o poziom cholesterolu spożywając jajka. Jaja zawierają tylko 180-186 mg cholesterolu, podczas gdy sama nasza wątroba produkuje prawie 1000-2000 mg cholesterolu każdego dnia. Co więcej, jajka mogą zastąpić szkodliwy cholesterol jego zdrowym zamiennikiem. 

symbole cholesterolu

Oto inne korzyści zdrowotne płynące z dodania jaj do swojej codziennej diety.

Mocne kości

Jajka wzmacniają kości

Jajka zawierają witaminę D. Witamina D reguluje wchłanianie w organizmie dwóch bardzo ważnych składników: wapnia i fosforu. Dzięki nim możemy mieć silne kości i zęby.

Nawet dietetycy zalecają codzienne spożywanie jajek.

Oprócz wzmacniania kości, jedzenie jaj wzmacnia nasze mięśnie. Ilość białka w zaledwie dwóch jajach jest równa jednej porcji mięsa. Tym samym jedzenie jajek jest takim samym źródłem korzyści, jak jedzenie mięsa. Zyskujesz jednak podwójnie, bo nie zjadasz dodatkowego tłuszczu z mięsa!

Jaja są bogate w składniki odżywcze niezbędne do rozwoju młodego organizmu.
Zawierają ryboflawinę, kwas foliowy, fosfor, żelazo, selen, magnez oraz witaminy: A,  B6 i E. Silnie wspomagają odchudzanie. 
Dzięki temu, że mają bogaty skład zapewniają odpowiednią ilość pierwiastków i kalorii. Przez odpowiednią kaloryczność są również sycące, co powoduje brak chęci podjadania.

Jajka są świetnym pomysłem na śniadanie

Po przeprowadzonych badaniach Amerykańskiego Instytutu do spraw Otyłości okazało się, że zjedzenie 3 jajek na śniadanie w znaczącym stopniu powoduje, że w ciągu całego pół dnia nie jesteśmy głodni. 

Omlet z pomidorem
zdrowe oko

Jajka przyczyniają się do poprawy narządu wzroku.

To przede wszystkim żółtka jaj zawierają duże ilości luteiny i zeaksantyny, które zmniejszają ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Jaja są także bogate w witaminy A, której niedobór powoduje tzw. ślepotę nocną.

mięśnie łydki

Jajka są bogatym źródłem białka

Wszyscy potrzebujemy białka, a najbardziej potrzebują go osoby uprawiające sport, którym białko służy do odbudowania masy mięśniowej. Jedno duże jajko składa się aż w 60% z białka.

Jajka zapobiegają chorobom serca

Ostatnio opublikowane badania wykazały, że jajka korzystnie wpływają nie tylko na proces odchudzania. Ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych silnie wzmacniają pracę serca.

O innych cud poradach można poczytać tutaj

Comments

comments

loading...