3 sposoby, dzięki którym zwalczysz mole spożywcze

Mole spożywcze to utrapienie i znienawidzone intruzy w naszej kuchni. Jak już się raz rozpanoszą, naprawdę trudno je wyeliminować.
 
Jak rozpoznać mole spożywcze?
Larwy moli spożywczych są białe. Dorosłe przypominają małą ćmę, ale nieco w innym kolorze. Jednak nie lecą one do światła, tylko lubi zagnieździć się w produktach spożywczych w naszych kuchennych szafkach: ryżu, kaszy, mące, makaronie, płatkach, suszonych owocach. 
 
Jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem?

Jeśli zauważymy obecność moli w produktach kuchennych, należy je natychmiast usunąć z domu. W żywności mogą już znajdować się niewidoczne jaja, z których w ciągu 8-10 dni rozwiną się dorosłe osobniki.

Samo usunięcie skażonej molami żywności nie rozwiązuje problemu. Wszystkie szafki należy dokładnie wymyć bardzo ciepłą wodą. Najlepiej zmieszać wodę z octem. Następnie trzeba zrobić wszystko, by mole spożywcze nie pojawiły się ponownie. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem:

1. Mole spożywcze nie znoszą zapachu liści laurowych
Umieść po 1-2 listki laurowe na każdej kuchennej półce, a mole spożywcze szybko opuszczą Twoją kuchnię. 

2. Mole spożywcze nie znoszą zapachu pomarańczy 
Jest to sprawdzony sposób na to, jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem. Bez użycia chemicznych i toksycznych środków. Wystarczy kupić kilka pomarańczy, nabić w skórę po kilkanaście goździków i umieścić w ulubionych przez mole miejscach. W krótkim czasie po molach pozostanie tylko wspomnienie!

3. Goździki pomogą nam skutecznie zwalczyć mole spożywcze  
Mole spożywcze unikają zapachu goździków jak przysłowiowego ognia. Nasyp po kilka  goździków do małych kieliszków i umieść je w miejscach, gdzie przechowujesz mąkę, kasze, makarony, ryż i płatki. Zdziwisz się, jak szybko wszystkie mole spożywcze stamtąd się wyniosą!

Przydał się wpis? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

loading...