Kawa i jej wpływ na nasz organizm.

Czy dzisiejsza kawa już wypita? Zobacz, jakie rzeczy dzieją się w Twoim organizmie po wypiciu filiżanki tego napoju.

Kawa – zdrowa, czy niezdrowa dla naszego organizmu? Chyba każdy w jakimś momencie zadał sobie to pytanie. Teraz jest nareszcie potwierdzona naukowo, bardzo dobra wiadomość dla wszystkich smakoszy kawy. Ostatnie badania pokazały, że picie 3-4 filiżanek kawy dziennie może pomóc żyć człowiekowi dłużej. Takie są wyniki 16. letnich badań prowadzonych przez Agency for Research on Cancer and Imperial College w Londynie. Badacze przyjrzeli się kilkuset tysiącom danym, dotyczącym zdrowia. Badali osoby w wieku dojrzałym w 10. krajach Europy. 

Przeciwnicy kawy twierdzą, że zdrowotne korzyści picia kawy mają inne przyczyny. Sugerują, że smakosze tego napoju są bogatsi i prowadzą zdrowszy tryb życia. Picie kawy w kawiarniach uważają za pewną aktywność towarzyską, która poprawia samopoczucie i przyczynia się do zdrowszego i dłuższego życia. Przeciwnicy ostrzegają także, że wypijanie większej ilości kawy podnosi ryzyko wystąpienia bezsenności i ataków paniki.

elegancka kawiarnia
filiżanka kawy

Natomiast najnowsze badania obalają te teorie. Wykazały bowiem, że wypijanie większej ilości kawy związane jest z mniejszym ryzykiem śmierci, szczególnie śmierci na skutek choroby serca. Te wieloletnie badania pokazały, że wypijanie co najmniej 3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza o 18% ryzyko śmierci z powodów zdrowotnych. Naukowcy stwierdzili, że wątroba osób pijących kawę jest o wiele zdrowsza niż tych, którzy kawy nie piją. Dużo większa jest także odporność organizmu na rozmaite choroby, między innymi udary, zawały serca, miażdżycę, bóle stawów.

Wyniki tych badań utwierdzają nas w przekonaniu, że filiżanka kawy zawsze jest korzystna dla naszego zdrowia. I tylko takiego dobrego wpływu kawy na organizm życzymy wszystkim naszym Czytelnikom. 

GORĄCA PROŚBA:
Zależy nam na edukowaniu osób szczerze zainteresowanych tym, co piszemy. Jeśli jesteś taką osobą, prosimy, polub naszą stronę i udostępnij znajomym. Docenisz w ten sposób naszą pracę, a my chętnie nadal będziemy przygotowywać ciekawe artykuły i dzielić się wartościową wiedzą.
Serdecznie Ci dziękujemy 🙂        

Comments

comments

loading...