Poznaj 10 niesamowitych właściwości ogórków kiszonych o których nie miałeś pojęcia

Kiszone ogórki to bogactwo witamin, soli mineralnych i błonnika, . Mogą być mocno ukwaszone lub małosolne. Mają doskonały smak i poprawiają odporność organizmu.  Znane nie tylko w Polsce. Spożywane są także na Węgrzech, Ukrainie, Rosji, w Indiach, we Francji, Szwecji , Danii i wielu innych krajach. To jeden z najlepszych probiotyków, doskonale poprawiający stan flory bakteryjnej jelit po kuracji antybiotykowej. Takie same właściwości ma także woda z kiszonych ogórków. Zapoznaj się z jej różnorodnym wykorzystaniem, a już nigdy jej nie wylejesz:

kiszone ogórki

  1. Reguluje poziom kwasu żołądkowego przez co dobroczynnie wpływa na trawienie. Uspokaja  niedomagania żołądkowe. Skutecznie przeciwdziała procesom gnilnym produktów powstałych w wyniku trawienia.
  2. Woda z kwaszonych ogórków łagodzi bóle mięśniowe i eliminuje zakwasy. To napój dla ludzi aktywnych i sportowców. Wszystko to dzięki potasowi zawartemu w wodzie po kwaszonych ogórkach.
  3. Woda z ogórków doskonale nadaje się do marynowania mięsa. Nie ma potrzeby robienia specjalnej marynaty. Wystarczy dodać trochę świeżego czosnku, kminku, rozmarynu, cebuli  – w zależności od upodobania i smaku.
  4. Jeśli samodzielnie pieczesz chleb, woda po kwaszonych ogórkach doskonale zastępuje wodę.  Otrzymasz aromatyczne i odpowiednio wilgotne pieczywo.
  5. W upalny dzień woda z kwaszenia doskonale uzupełni elektrolity, nawodni organizm i orzeźwi.
  6. Jeśli mamy tzw. syndrom dnia wczorajszego, woda taka znakomicie go złagodzi, czyli po prostu przestaniemy odczuwać kaca.
  7. Wodą z kwaszonych ogórków możesz podlać domowe i balkonowe kwiaty. W ten sposób doskonale pobudzisz je do wzrostu i kwitnięcia. Należy tylko wodę rozcieńczyć (do 1 l czystej wody dodaj ½ szklanki wody z ogórków).
  8. Kwaszona woda z ogórków przyniesie ulgę w oparzeniach słonecznych.
  9. Działa odchudzająco, gdyż zadziwiająco poprawia trawienie.
  10. Pomaga usunąć nagromadzone w jelitach toksyczne złogi.     

 

Dlatego naprawdę warto spożywać kiszone ogórki, pomagają w na prawdę wielu sytuacjach 🙂

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA NIŻ TWOI ZNAJOMI? POLUB NAS NA FACEBOOKU KLIKAJĄC W KCIUKA 🙂

Comments

comments

loading...