Komu pomaga dietetyk – 7 najczęstszych przypadków

Dietetyk kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Oczywiście, jest to prawdą, ale to niejedyna kwestia, w jakiej pomoc specjalisty od zdrowego żywienia może okazać się przydatna. Bo dieta to nie tylko odchudzanie. Dieta to po prostu sposób odżywiania. Ale czy to oznacza, że wszyscy powinniśmy chodzić na konsultacje dietetyczne?

Po co komu dietetyk?

Praca dietetyka opiera się na kilku podstawowych i niezmiennych aspektach. Początek współpracy z dietetykiem zwykle wygląda podobnie. Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadza wywiad, który pozwala ocenić obecną sytuację i stopień dopasowania diety do trybu życia. Ponadto, sprawdzane są wymiary i masa ciała, jak również wykonywana jest analiza składu ciała (określenie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie). Na podstawie takiego wywiadu dietek wydaje opinię, która uświadamia przyszłemu pacjentowi co, jak i dlaczego warto zmienić. W sieci Centrów Dietetycznych Naturhouse taka pierwsza konsultacja jest wykonywana bezpłatnie. Jedyne, co trzeba zrobić, aby z niej skorzystać to zapisać się na konkretny termin. Wystarczy wejść na stronę internetową lub zadzwonić do wybranej placówki. Taka konsultacja to świetna okazja do zyskania większej świadomości o swoim ciele. A co dalej? To zależy już tylko od Ciebie – w każdej chwili możesz zdecydować się na podjęcie dopasowanej kuracji.

Komu pomaga dietetyk?

Zastanawiasz się, czy warto zapisać się do dietetyka? Koniecznie sprawdź, czy nie chcesz skorzystać z pomocy w obrębie jednego z siedmiu zakresów, w których dietetycy najczęściej pomagają swoim pacjentom:

1. Redukcja masy ciała i zmniejszenie obwodów konkretnych partii, czyli kuracje odchudzające (w Naturhouse poza redukcją przeprowadzany jest etap stabilizacji, który chroni podopiecznych przed efektem jo-jo).
2. Wzmocnienie efektywności ćwiczeń fizycznych, czyli diety dostosowane do zwiększonej aktywności fizycznej.
3. Zwiększenie masy ciała, czyli diety na przytycie dla osób z niedowagą i diety ukierunkowane na zwiększenie masy mięśniowej.
4. Poprawa stanu zdrowia, czyli diety dostosowane do jednostek chorobowych i diety wspomagające regenerację narządów.
5. Poprawa samopoczucia w okresie menopauzy lub diety dla osób, które chcą wzmocnić swoje włosy, skórę i paznokcie.
6. Niwelowanie dolegliwości trawiennych, czyli diety regulujące pracę układu pokarmowego i diety dostosowane do nietolerancji pokarmowych.
7. Wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i dorosłych.

Jeśli chociaż przy jednym z powyższych punktów pomyślałeś „przydałoby się” – koniecznie zapisz się na konsultację z dietetykiem. To nie boli! A z Naturhouse nawet nie musi Cię nic kosztować.

Nie masz przekonania do wizyt u dietetyków, umów się na bezpłatną konsultację w jednym z Centrów Dietetycznych Naturhouse.

Comments

comments

loading...