Łupiny cebuli to najlepsze źródło leczniczej kwercetyny

Łupiny cebuli i zawarta w nich kwercetyna od wieków wykorzystywane są w ziołolecznictwie i medycynie ludowej. Cenione są wszędzie, gdzie cebula jest znana. 

Łupiny cebuli są niezwykle leczniczym środkiem, o czym mało kto wie. Zawierają niezwykle cenną kwercetynę, witaminy z grupy B, A, E i C. Są pełne potasu i fosforu, a także wapnia i żelaza. 

Łupiny cebuli, te szorstkie i twarde skórki, posiadają silne związki antyalergiczne i przeciwzapalne. Kwercetyna z łupin cebuli niszczy komórki nowotworowe, w tym wspomaga leczenie groźnego raka trzustki. 

Właściwości przeciwnowotworowe kwercetyny polegają między innymi na tym, że blokują rozmnażanie się  komórek nowotworowych. Co więcej, powodują obumieranie komórek już zmienionych nowotworowo. 

Kwercetyna ma generalnie bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Zmniejsza ryzyko zawału serca, zapobiega powstawaniu żylaków, hamuje rozwój blaszek miażdżycowych i znacząco poprawia pamięć. 

Ponadto łupiny cebuli przekształcają białe komórki tłuszczowe w brązowe. Te zaś powodują utratę wagi i ułatwiają osiągnięcie szczupłej sylwetki. 

Łupiny cebuli zawierają kwercetynę, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Jej utrata w procesie gotowania jest niewielka. Wynosi zaledwie 20%. Najwiecej tego leczniczego składnika posiadają łupiny cebuli czerwonej. 

Leczniczy wywar z łupin cebuliprzepis

W litrowym garnku zagotuj szklankę łupin. Odstaw na 10-15 minut do naciągnięcia. Odcedź wywar. 

1 szklankę takiego wywaru wypijaj na 1 godzinę przed snem.

Ten wywar z łupin cebuli wyciszy Cię i zapewni spokojny sen. Ureguluje także układ trawienny.

Wywar wykorzystuje się również w chorobach krążenia, stanach zapalnych organizmu i oporności na insulinę. 

Łupiny cebuli na oskrzela

Aby oczyścić oskrzela z zalegającej wydzieliny upiecz w piekarniku 3 cebule wraz z łupinami. Po wyjęciu z piekarnika zmiksuj cebule blenderem. Gdy miazga ostygnie, dodaj 6 łyżeczek miodu. Przechowuj w zakręconym słoiczku w chłodnym miejscu. 

Stosowanie:

Zmieszaj 2 łyżki mieszanki z 1 szklanką przegotowanego mleka. Miksturę z łupin cebuli należy pić przed snem. Po dwóch tygodniach oskrzela zostaną oczyszczone z zalegającej i pełnej bakterii wydzieliny.

Przydatny był wpis? Podziel się ze znajomymi. Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

loading...