Łuszczyca – usuń domowymi sposobami uciążliwe objawy tej choroby!

Łuszczyca jest chorobą skóry, niezwykle trudną do całkowitego wyleczenia. Jest związana z systemem odpornościowym człowieka. Pojawia się, kiedy w organizmie jest za mało białych krwinek, czyli limfocytów. Żeby znacznie złagodzić objawy łuszczycy, należy nieco zmienić swój styl życia.

łokieć zaatakowany łuszczycą

Aby znacznie złagodzić dokuczliwe objawy łuszczycy stosuj następujące zalecenia:

Dostarczaj organizmowi niezbędną porcję witaminy D
Kiedy będzie jej brakować w organizmie, zaczniemy mieć problemy ze skórą. Najlepiej dostarczać ją w postaci naturalnej, czyli jeść ryby, jajka, białe mięso, pić napary z ostropestu plamistego, sok z aloesu, napary z pierwiosnka.

Nawilżanie skóry łagodzi objawy łuszczycy 
Unikaj przesuszania skóry. Zadbaj o odpowiednie nawadnianie organizmu. Najlepiej sprawdza się picie świeżej wody mineralnej lub przefiltrowanej wody z kranu. Bardzo skutecznie nawilży całe Twoje ciało i zmniejszy objawy łuszczycy. 

woda alkaliczna

Unikaj silnych zapachów, gdyż zaostrzają objawy łuszczycy 
Większość mydeł i innych środków czystości posiada bardzo intensywne zapachy. One podrażniają skórę. Unikaj ich. Zastąp je wodą zmieszaną z octem. Doskonale wyczyścisz tym łazienkę i kuchnię, umyjesz podłogi i szyby w oknach.

Unikaj niektórych pokarmów, by nie pogłębiać objawów łuszczycy 
Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu łuszczycy. Staraj się nie jeść wołowiny i tłustych przekąsek. Jedz jak najwięcej pokarmów zawierających kwasy omega – 3: masło, pestki dyni, ryby, nasiona lnu, orzechy, migdały, olej rzepakowy, jajka, wieprzowinę.

Ciepłe kąpiele znacznie łagodzą objawy łuszczycy
Ciepła kąpiel złagodzi stan zapalny skóry. Po wyjściu z wanny od razu nawilż skórę. Zarówno do kąpieli, jak i po wyjściu z wanny używaj oliwy z oliwek, która na długo pozostawi skórę wilgotną.

Palenie papierosów to główny wróg łuszczycy 
Nie pogłębiaj stanu zapalnego skóry i unikaj palenia papierosów. Także picie alkoholu wpływa na rozwój choroby. Palenie i picie to najwięksi szkodnicy dla skóry z łuszczycą.  

Korzystaj ze słońca, ponieważ promienie słoneczne bardzo łagodzą objawy łuszczycy 
Korzystaj ze słońca najwięcej jak się da. To naturalne lekarstwo na skórę łuszczycową. Promienie słoneczne wytwarzają w naszym organizmie witaminę D, która niezwykle leczniczo działa na skórę z łuszczycą.

Zrób wszystko, by zniwelować dokuczliwe objawy zapalenia skóry wywołane łuszczycą. Powyższe sposoby stosowane są od wieków w medycynie tradycyjnej i znacznie łagodzą łuszczycę. Są sprawdzonym i skutecznym środkiem w walce z tą chorobą. 

Interesujesz się naturalnymi terapiami? Polub nas na Fb i udostępnij artykuł znajomym, a regularnie będziemy wysyłać Ci najnowsze informacje na ten temat 🙂

Comments

comments

loading...