Masło czy margaryna? Rozstrzygnij spór razem z nami

 

Ucichły już nieco boje medialne dotyczące tego, co jest zdrowsze – masło czy margaryna? Na pewno wielu z czytających ten artykuł pamięta niezwykle nachalne reklamy tych produktów. Kiedy chaos wokół nich nieco minął, czas spojrzeć na margarynę i masło spokojnym okiem specjalistów od zdrowego żywienia.

 

Wiadomo, że masło to naturalny produkt pochodzenia zwierzęcego. Zawiera wiele cennych dla zdrowia składników. A margaryna?

Margaryna przez długi czas uważana była za zdrowszą alternatywę dla masła – mówi przedstawiciel towarzystwa dietetycznego. Wybierały ją głównie osoby z kłopotami krążeniowymi przekonane, że są dla nich bardziej wskazane. Na szczęście wielu ludzi już wie, że ta opinia jest daleka od prawdy. Margaryna to nic innego jak wysoko przetworzony produkt z dodatkiem sztucznych substancji, które nadają jej kolor, konsystencję i smak przypominający masło.

Bez nich byłaby zwykłą breją pozbawioną wyglądu i jakiegokolwiek smaku. Ponadto kupując margarynę często nie jesteśmy informowani o zawartości w niej bardzo szkodliwych tłuszczów trans. Jak to możliwe? Otóż, jeśli margaryna zawiera mniej niż 0, 5 grama tych szkodzących zdrowiu tłuszczów w opakowaniu, informacji o nich nie ma na etykiecie produktu. Decyzja podejmowana przy sklepowych półkach należy oczywiście do każdego z nas.

Teraz jednak wybór może będzie łatwiejszy?

 

Prosimy dać nam o tym znać klikając Lubię to i wpisując swój komentarz. Z góry serdecznie dziękujemy 🙂

Comments

comments

loading...