Mięśniaki macicy. Zastosuj to, by nie trafić do chirurga.

Mięśniaki macicy to włókniaki, które pojawiają się w ściankach macicy. Są małymi guzkami w początkowej fazie niedającymi żadnych objawów. Każda kobieta może je mieć. Należy je kontrolować, by nie przerodziły się w złośliwą postać mięsaków. Wśród wszystkich guzków narządu rodnego kobiety, mięśniaki macicy stanowią 95% przypadków.

mięśniaki macicy typy

Mięśniaki macicy to dolegliwość, której przyczynę lekarze ciągle nie potrafią jednoznacznie określić. Zaobserwowano, że u kobiet z wysokim poziomem estrogenów  i niskim progesteronu mięśniaki macicy występują najczęściej. Dostrzeżono także skłonności dziedziczne do powstawania mięśniaków ( babcia, mama, wnuczka). Ze statystyk wynika także, że ta przypadłość dotyka częściej kobiet, które nie rodziły, jednak nie jest to prostą zależnością. W okresie menopauzy mięśniaki wykazują tendencję do samoistnego zmniejszania się.

obraz mięśniaków macicy

Mięśniaki macicy zazwyczaj występują w większej liczbie, prawie nigdy pojedynczo. Mogą mieć rozmiar od 2 do nawet 10 cm. Jeśli w macicy znajduje się wiele guzków dużej wielkości, zmienia się anatomiczny kształt tego narządu rodnego. Lekarze określają taką macicę jako mięśniakową. W skrajnych przypadkach może podchodzić aż po łuk żebrowy.

Żeby uniknąć chirurgicznego usuwania mięśniaków, polecany jest przez kobiety następujący sposób na pozbycie się tych guzków.  

Domowy sposób na pozbycie się mięśniaków macicy

Namocz przez cały dzień 3 łyżki ziela krwawnika w 1 litrze wody. Wieczorem doprowadź mieszankę do wrzenia i gotuj przez 2-3 minuty. Następnie odcedź wywar i wlej do wanny z wodą. Wejdź do tak przygotowanej kąpieli na 25 minut. Powtarzaj cały zabieg codziennie. Najlepszy skutek przynosi stosowanie tej metody przez miesiąc. Zaobserwujesz, że mięśniaki macicy zmniejszają się, a niektóre całkiem zanikają.   

Podany powyżej sposób na usunięcie mięśniaków macicy otrzymaliśmy od jednej z naszych Czytelniczek. Zachęcamy wszystkie Panie, by w komentarzach dzieliły się swoimi sprawdzonymi metodami, by pomóc innym kobietom i uchronić je przed operacją chirurgiczną. 

Comments

comments

loading...