Antyrakowy składnik, który kupisz w każdym sklepie

Migdały zawsze występują w diecie osób, które umieją dbać o swoje zdrowie. Mają tak wiele wspaniałych właściwości, że są najczęściej wybierane jako dodatek do śniadania. Nie tylko poprawiają smak potrawy, ale działają prawdziwe cuda dla naszego zdrowia.

migdały

9 zdrowotnych korzyści płynących ze spożywania migdałów:

Redukują ryzyko ataku serca – wg badań przeprowadzonych przez Loma Linda School of Public Health ci, którzy konsumują migdały kilka razy w tygodniu redukują o około 50% ryzyko ataku serca.

Chronią ścianki naczyń krwionośnych przed uszkodzeniamiodkryto, że flawonoidy, czyli naturalny barwnik zawarty w migdałach współdziała z witaminą E wzmacniając nasze żyły i chronią nas przed chorobami układu krążenia.

Pomagają wzmocnić kości i zęby dzieje się tak za sprawą zawartego w migdałach fosforu.

Obniżają poziom złego cholesterolu migdały dodane do posiłku lub zjedzone oddzielnie mają znaczny wpływ na obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu.

Są źródłem dobrego tłuszczu i pomagają schudnąć – tłuszcz z migdałów zamieniany jest w energię. Badania na ponad 8 tys. pacjentów wykazały, że ci, którzy spożywają migdały 2 razy w tygodniu zmniejszają tkankę tłuszczową i nie przybierają na wadze.  

migdały chronią przed rakiem jelita grubego

migdały chronią przed rakiem jelita grubego

Regulują poziom cukru i wydzielanie insuliny – spożywanie migdałów tuż po posiłku zapobiega skokom poziomu cukru i wyrzutom insuliny. 

Wspomagają pracę mózgu –  zawierają ryboflawinę, składnik odżywczy dla mózgu, który pobudza jego pracę i zapobiega chorobie Alzheimera.

Wzmacniają system nerwowy – migdały podnoszą sprawność mózgu i wpływają na długowieczność.

Odkwaszają organizm – migdały mają właściwości odkwaszające organizm i chronią przed groźną osteoporozę oraz wzmacniają system odpornościowy. Jedząc migdały nie będziesz mieć problemów z nadkwasotą. 

Badania laboratoryjne wykazały, że jedzenie migdałów zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Składniki migdałów, takie jak karotenoidy i flawonoidy, mają właściwości przeciwzapalne i antyrakowe. Błonnik zawarty w migdałach dba o to, by jelito grube zawsze pozostawało w dobrej kondycji.

Jeśli znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział, udostępnij post na Facebooku.

Comments

comments

Add Comment