Antyrakowy składnik który kupisz w każdym sklepie lub w warzywniaku

Czy wiesz, jak ogromne korzyści zdrowotne możesz zyskać przez jedzenie migdałów? Migdały to najczęstszy wybór z rana, jeśli chodzi o dodatki do śniadania. Poprawiają smak potrawy i działają wiele dla naszego zdrowia.

migdały

9 zdrowotnych korzyści płynących ze spożywania migdałów:

  • Redukują ryzyko ataku serca – wg badań przeprowadzonych przez Loma Linda School of Public Health ci, którzy konsumują migdały kilka razy w tygodniu redukują o około 50% ryzyko ataku serca.
  • Chronią ścianki naczyń krwionośnych przed uszkodzeniami – odkryto, że flawonoidy, czyli naturalny barwnik zawarty w migdałach współdziała z witaminą E wzmacniając nasze żyły i chroniąc nas przed chorobami układu krążenia.
  • Pomagają wzmocnić kości i zęby – dzieje się tak za sprawą zawartego w migdałach fosforu.
  • Obniżają poziom złego cholesterolu – migdały dodane do posiłku lub zjedzone oddzielnie mają znaczny wpływ na obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu.
  • Są źródłem dobrego tłuszczu i pomagają schudnąć- pomimo że  zawierają spore ilości tłuszczu, nie wpływa to na naszą wagę, gdyż zamieniany jest w energię i siły witalne organizmu. Badania na próbie ponad 8 tys. pacjentów wykazały, że ci, którzy spożywają migdały co najmniej 2 razy w tygodniu mają mniejsze skłonności do gromadzenia tkanki tłuszczowej i nie przybierają na wadze.  

migdały-2

  • Regulują poziom cukru i wydzielanie insuliny – szczegółowe obserwacje naukowe wykazały, że spożywanie migdałów tuż po posiłku zapobiega skokom poziomu cukru i wyrzutom insuliny po zjedzonym posiłku.
  • Wspomagają pracę mózgu –  zawierają ryboflawinę czyli składnik odżywczy dla mózgu, który pobudza jego pracę i zapobiega wystąpieniu choroby Alzheimera.
  • Wzmacniają system nerwowy – zgodnie z zasadami niekonwencjonalnej medycyny indyjskiej ajurwedy migdały podnoszą poziom intelektualny i wpływają na długowieczność.
  • Znakomicie odkwaszają organizm – są jedynym rodzajem orzechów, które maja właściwości odkwaszające organizm. Jeśli organizm jest zbyt zakwaszony narażamy się na wiele chorób, m.in. na groźną osteoporozę, osłabiony system odpornościowy, utratę energii życiowej i tycie.  Jedząc migdały nie będziesz mieć problemów z nadkwasotą.   

 

Podziel się swoją wiedzą ze znajomymi – udostępnij teraz ten post na swoim Facebooku

facebook like

Comments

comments

loading...