Nadmierna potliwość stóp. Zastosuj to, a problem zniknie.

Stopy, które się nadmiernie pocą
Dzięki temu, że człowiek się poci, temperatura naszego ciała nie wzrasta gwałtownie, gdy znajdziemy się np. w gorącym klimacie. Na skórze mamy około 3 milionów gruczołów potowych. Większość z nich znajduje się na wewnętrznej stronie dłoni oraz na stopach. Te części ciała najbardziej  się pocą. 
Dlaczego twoje stopy nadmiernie się pocą?
Przyczyn może być wiele. Nadpotliwość stóp może być spowodowana różnymi chorobami, np. cukrzycą, nadczynnością tarczycy, nadwagą, chorobami neurologicznymi,m. Duży kłopot z pocącymi się stopami ma młodzież w okresie dojrzewania, kobiety w klimakterium, osoby nerwowe. Życie w stresie i ciężka fizyczna praca także sprzyjają rozwojowi tej dolegliwości.
Jeśli nosisz mało przewiewne obuwie lub wykonane ze sztucznych materiałów to również nabędziesz się przykrych dolegliwości stóp.  Oczywiście  nie wolno zapominać o higienie. 
Jeśli jednak nasze stopy nadmiernie się pocą i doszło do zakażenia skóry chorobotwórczymi grzybami, należy szybko działać. Grzybica jest chorobą, która bardzo szybko się rozprzestrzenia, a nadmierna potliwość stóp bardzo sprzyja jej rozwojowi. Jeden na trzech Polaków cierpi na grzybicę stóp. To obrazuje ogromną skalę problemu.  Zewnętrznym objawem  zakażenia grzybiczego stóp jest bardzo nieprzyjemny zapach i chorobotwórczo zmienione paznokcie. 
Pocące się stopy
Jak walczyć z nadmierną potliwością stóp?
Moczenie stóp w roztworze soli morskiej z suszem z kwiatów kasztanowca zapobiegnie nadmiernemu poceniu się stóp, wpłynie odświeżająco na skórę, zahamuje rozwój grzybicy i zregeneruje płytkę paznokci. 
Składniki płukanki do stóp:
2 łyżki suszu z kwiatów kasztanowca
2 łyżki soli morskiej
3 litry 
Wykonanie zabiegu
Wsyp do miednicy 2 łyżki soli morskiej i 2 łyżki suszu z kwiatów kasztanowca. Zalej mieszankę gorąca wodą. Odczekaj, żeby woda przestygła i mocz stopy w takim roztworze przez 15 minut. Powtarzaj zabieg regularnie kilka razy w tygodniu, aż nadmierna potliwość stóp ustąpi, a podrażniona skóra całkowicie się wyleczy.

Comments

comments

loading...