Jak w prosty sposób powstrzymać nadmierne pocenie się

 

Wszyscy się zgodzimy, że nadmierne pocenie się może prowadzić do wielu kłopotliwych sytuacji. To jednak nie powinno być powodem ograniczania kontaktów z ludźmi. Jeśli nieustannie obawiasz się podnieść rękę do góry i że jesteś źródłem nieprzyjemnego zapachu potu w otoczeniu, zapamiętaj te proste sposoby radzenia sobie z nadmierną potliwością. Pomogą ci prowadzić normalne życie bez obaw o stresujące sytuacje.

nadmierne pocenie się

Po pierwsze musisz wiedzieć, że pocenie się jest czymś naturalnym. Pomaga usuwać toksyczne substancje z organizmu. Jednak nadmierne wydzielanie potu może być wywoływane przez intensywne ćwiczenia fizyczne, ciężką pracę, fizjologiczną nadpotliwość, silne zdenerwowanie, cukrzycę, chorobę tarczycy. Niektóre osoby pocą się szczególnie w nocy. Przyczyną tego może być menopauza, infekcje, choroby nowotworowe i neurologiczne.

Jak powstrzymać nadmierne pocenie się?

  1. Właściwa dieta – to pierwszy krok do zahamowania nadmiernego pocenia się. Należy usunąć z dotychczasowej diety wszystkie ostre przyprawy i kofeinę. To dwa czynniki powodujące nienaturalne wydzielanie potu.
  2. Woda, woda i jeszcze raz woda – pij dużo wody. Pomaga utrzymać twój organizm w należytym funkcjonowaniu. Dzięki wodzie pozbywasz się trujących toksyn i i zapobiegasz przegrzewaniu się ciała.
  3. Zimny prysznic – zawsze stosuj odświeżające zimne prysznice. Gorące kąpiele nie pomagają w pozbyciu się nadmiernego pocenia.  
  4. Odpowiednie mydło – używaj antybakteryjnego mydła. Jeśli nadmiernie się pocisz, nieprzyjemny zapach wywołują bakterie, które szybko namnażają się pod pachami i innych miejscach na ciele.
  5. Usuwaj owłosienie pod pachami – regularnie depiluj okolice pod pachami. Twoja skóra będzie łatwiej oddychać i nie będą gromadzić się tam bakterie.
  6. Przewiewna odzież – noś ubrania wykonane z naturalnych tkanin (bawełny, lnu, jedwabiu). Jest to szczególnie ważne w gorące dni.
  7. Dbaj o prawidłową wagę ciała – 90% ludzi skarżących się na nadmierną potliwość ma nadwagę. Pozbycie się zbędnych kilogramów powinno być pierwszym krokiem w kierunku leczenia nadpotliwości.
  8. Zakładaj specjalne absorbenty potu –  możesz je umieszczać pod pachami, a także w innych miejscach nadmiernego wydzielania potu.
  9. Unikaj palenia papierosów i picia alkoholu – związki chemiczne i toksyny w alkoholu i tytoniu zaburzają krążenie krwi i fizjologię całego organizmu. W tej grupie szkodliwych używek znajdują się także narkotyki.

Możliwe, że zastanawiasz się, dlaczego na powyższej liście zabrakło tak oczywistych dezodorantów i antyperspirantów. Otóż pomagają tylko na krótki czas i na dłuższą metę nie działają. Mogą podrażniać nadmiernie spoconą skórę i powodować bolesne zaczerwienienia. Dezodoranty i antyperspiranty nie rozwiązują problemu, a tylko na chwilę go maskują.        

Podziel się swoją wiedzą ze znajomymi – udostępnij teraz ten post na swoim Facebooku

 facebook like
źródło: naturearoundyou.com

Comments

comments

loading...