Naturalny detoks po chemioterapii.

Chemioterapia strasznie wyniszcza organizm. Nic wewnątrz nie działa tak, jak wcześniej. Trzeba podjąć naprawdę wiele zabiegów, by przywrócić organizmowi naturalny, zdrowy rytm.   

W chemioterapii, by zwalczyć chorobę nowotworową, stosuje się silne związki chemiczne zwane cytostatykami. Zabieg jest jednym z najbardziej toksycznych dla organizmu. Chemioterapia nie rozróżnia komórek rakowych od zdrowych i tak samo równo je niszczy. Chemiczna substancja użyta do zwalczania chorych komórek rakowych jeszcze długo po serii zabiegów krąży w całym organizmie. Organizm pacjenta musi bardzo ciężko pracować, by pozbyć się toksyn z wątroby, nerek, krwi, kości. Jeśli organizm po chemioterapii nie zostanie szybko oczyszczony, trudno mu będzie powrócić do siły i normalnego funkcjonowania.

Czym najlepiej oczyścić organizm po chemioterapii.

woda alkaliczna

Woda alkaliczna

Woda alkaliczna jest podstawowym środkiem do usunięcia z organizmu szkodliwych pozostałości po chemioterapii. Bardzo skutecznie oczyści wątrobę, nerki i krążącą po całym organizmie krew.

wybór produktów z błonnikiem

Błonnik

Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, błonnik jest jednym z największych „wymiataczy” złych produktów z organizmu. Spełnia podstawową funkcję w oczyszczaniu jelit i regulowaniu stolca. Dużo błonnika znajdziemy w kaszy gryczanej, suszonych morelach, borówkach, soku z marchwi i porzeczki oraz słoneczniku.  

fasolka szparagowa

Rośliny strączkowe

Każda dieta oczyszczająca powinna zawierać takie roślinny jak fasolę, soczewicę, groch, fasolkę szparagową, bób. Rośliny te mają niski indeks glikemiczny, a to oznacza, że po zjedzeniu nie powodują szybkiego wzrostu poziomu glukozy we krwi. Jest to bardzo ważna właściwość w procesie przywracania równowagi organizmowi po chemioterapii.

Magnez

Chemioterapia mocno zaburza gospodarkę mineralną organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby jeść produkty bogate w magnez. Znajdziemy go dużo w szpinaku, natce pietruszki, botwinie, migdałach, bananach, pieczywie wieloziarnistym i orzechach.

szpinak

Zioła

Wspaniałymi produktami oczyszczającymi organizm z trujących pozostałości po chemioterapii są herbatki z pokrzywy, skrzypu polnego, huby brzozowej. Nie można pominąć w tym procesie także  szałwii, która silnie pobudza do pracy soki trawienne i działa antyseptycznie, likwidując stany zapalne w komórkach. Ziołowe herbatki z krwawnika zregenerują układ krwionośny, który został obciążony chemią w czasie choroby.

pokrzywa

Unikać żywności przetworzonej
Osłabiony organizm po chemioterapii należy traktować z niezwykłą troską. Unikać należy wszystkiego, co sztuczne, rafinowane i przetworzone. Nie wolno jeść cukru, wędlin i potraw sztucznie barwionych. Tylko dieta bogata w naturalne składniki odżywcze przywróci równowagę komórkom osłabionym przez chemioterapię. 

żywność przetworzona

Każdy zasługuje na dobre zdrowie. Należyte oczyszczenie organizmu po  chemioterapii przywróci prawdziwą równowagę tylko wtedy, gdy będą użyte naturalne składniki regenerujące. Chemiczne suplementy z apteki nie zastąpią naturalnych witamin i minerałów. Zastąpią tylko jedną chemię drugą chemią. Warto o tym pamiętać.  

O innych ważnych poradach można poczytać tutaj

Comments

comments

loading...