Oczyszczanie organizmu metodą Tombaka. Uchroń swoje ciało przed chorobami

Michał Tombak to uznany autorytet w zakresie leczenia naturalnego. Jego metoda oczyszczania jelita grubego jest słynna szeroko w świecie. Poza tym, Tombak jest autorem bardzo popularnych książek na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Jak mawia sam Michał Tombak – na to, jaki jest stan naszego zdrowia pracujemy sami. Również sami przez lata zapracowaliśmy sobie na trapiące nas choroby. Istnieje ścisły związek pomiędzy odżywianiem, stylem życia i dbałością o swoje ciało.

domowy sposób oczyszczania jelita grubego

oczyszczanie jelita grubego

Przepisy Michała Tombaka skierowane są na naturalne leczenie przy wykorzystaniu zdrowej żywności i prawidłowego łączenia pokarmów. Jeśli chodzi o oczyszczanie jelita grubego wg metody Tombaka ważne jest, aby w tym procesie wykluczyć z diety mięso, białe pieczywo, jajka, krowie mleko, cukier i słodycze.

Objawami zanieczyszczonego jelita grubego są:

  1. Wzdęcia
  2. Zaparcia
  3. Problemy skórne (egzemy, alergie)
  4. Ciemny nalot na zębach, nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu

Aby sprawdzić, czy jelito grube prawidłowo funkcjonuje, wystarczy przeprowadzić następujący test: wypij 2 duże łyżki soku z buraka. Jeżeli po 3 godzinach zauważysz, że mocz zabarwił się, oznacza, że masz zanieczyszczone jelito grube i nie spełnia ono prawidłowo swojej funkcji.

Oczyszczenie jelita grubego:

 I dzień:

Wypij w podzielonych na 6 dawek 2,5 l kefiru. Możesz przegryzać sucharkami z ciemnego pieczywa. Ważne jest, aby w ciągu całego dnia nie spożywać żadnych innych produktów.

II dzień:

Wypij w podzielonych na 5-6 dawek 1,5 l soku z jabłek wraz z sucharkami z ciemnego pieczywa. Sok powinien być świeżo przygotowany. W ciągu całego dnia nie spożywaj żadnych innych posiłków.

III dzień:

W ciągu trzeciego dnia jedz sałatkę zrobioną z gotowanych warzyw: marchwi, buraków, ziemniaków. Można dodać cebulę, kiszone ogórki, kwaszoną kapustę, cebulę, olej roślinny. Wszystko przegryzaj sucharkami z ciemnego pieczywa.

Przedstawiona dieta skutecznie oczyszcza jelito grube i została przetestowana przez bardzo wiele osób. Warto ją stosować 2 razy w ciągu miesiąca.        

Podziel się swoją wiedzą ze znajomymi – udostępnij teraz ten post na swoim Facebooku

facebook like

źródło: thehealthguide.org

Comments

comments

loading...