Odchudzasz się i nie chudniesz? Czas na dietetyka!

Odchudzasz się od dłuższego czasu, ale nie widzisz zadowalających efektów? Być może po pierwszych sukcesach Twoja waga stanęła w miejscu lub co gorsza – wróciła razem z „naddatkiem”. Jeśli myślisz, że to już koniec i szczupła sylwetka nie jest dla Ciebie, chcemy powiedzieć Ci jedno – wcale nie musi tak być! Wystarczy, że skorzystasz z pomocy specjalisty, czyli dietetyka. Dlaczego właśnie on?

Dieta cud?

Chociaż kolorowa prasa i Internet wciąż kuszą nowymi propozycjami cudownych diet, dzięki którym utrata zbędnych kilogramów ma być szybka i wygodna, to na całe szczęście coraz mniej osób daje się na to nabrać. Dlaczego na szczęście? Bo żadna uniwersalna dieta-cud nie istnieje. Aby dieta była skuteczna, musi zostać dobrana pod kątem indywidualnych potrzeb i predyspozycji. O tym, czy odchudzanie będzie bezpieczne, a jego efekty trwałe, decyduje odpowiednie zbilansowanie diety i zapewnienie organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. I właśnie tutaj zaczyna się rola dietetyka.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem – jak to wygląda?

Kiedy zdecydujesz się na konsultację, dietetyk najpierw porozmawia z Tobą o dotychczasowych trudnościach, zapyta o Twoje oczekiwania względem odchudzania i wykona kilka prostych, ale ważnych pomiarów. Poza wyznaczeniem współczynnika BMI, sprawdzi obwody w poszczególnych partiach i wykona analizę składu ciała, co pozwoli ustalić, jak wysoki jest poziom tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Warto wiedzieć, że taką pierwszą konsultację można wykonać bezpłatnie. Gdzie? W każdym Centrum Dietetycznym Naturhouse. Wystarczy zapisać się do jednego z prawie 350 punktów w dogodnej lokalizacji. Termin można zarezerwować online – na stronie internetowej – lub przez telefon.

baner zapraszający na konsultację

 

Jak dietetyk pomoże Ci schudnąć?

Jeśli po konsultacji stwierdzisz, że pora skorzystać z pomocy specjalisty, możesz podjąć kurację odchudzającą według wskazań dietetyka. Najważniejszy będzie plan żywieniowy, czyli wskazanie co i kiedy możesz jeść. Najlepsze jest to, że dietetyk z Naturhouse zachęci Cię do jedzenia aż pięciu posiłków dziennie! Poza planem uzyskasz przepisy na smaczne i zdrowe dania, a jeśli czasami brakuje Ci czasu na gotowanie, możesz nabyć dania gotowe o sprawdzonym składzie. Dzięki diecie i naturalnej suplementacji podopieczni Naturhouse chudną w zdrowym i satysfakcjonującym tempie, a podczas wizyt kontrolnych mogą na bieżąco śledzić swoje postępy. Dietetyk chętnie odpowiada na pytania i motywuje do zaprzyjaźnienia się ze zdrowym stylem życia, czyli właściwą dietą i aktywnością fizyczną, nie tylko w trakcie odchudzania, ale już na zawsze.

Dietetyk jak terapeuta

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy potrzebujesz pomocy dietetyka, pozwól, że wytoczymy jeszcze jeden argument „za”, a mianowicie aspekt psychologiczny. Korzystając z usług specjalisty, zyskujesz kierownika, który na bieżąco kontroluje Twoje zaangażowanie, pokazuje błędy, chwali za postępy i dopinguje do dalszej pracy. Twoja dieta przestaje być już tylko „Twoją sprawą”, ale jest wyzwaniem, w którym ma swój udział ktoś jeszcze. Gotów na pierwsze spotkanie?

baner zapraszający na konsultację

Comments

comments

loading...