Oto co naprawdę zabija Twoją wątrobę. Alkohol przy tym to pikuś!

Wątroba filtruje toksyny w naszym organizmie. Każdego dnia spożywamy  tak wiele złych produktów, że z czasem wątroba może zostać uszkodzona.
Szczególnie notorycznie spożywany alkohol i leki silnie zanieczyszczają organizm i wątrobę, przez co jej funkcjonalność jest znacznie osłabiona. Jednak jest znacznie więcej czynników, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie i być może właśnie nadszedł czas, by zatroszczyć się o wątrobę.

1. Siedzący tryb życia

Wątroba odgrywa ważną rolę w procesie trawienia. Jeśli uprawiasz sport jest to znaczne ułatwienie. Ruch sprawia, że nasz organizm znacznie efektywniej wykorzystuje węglowodany to przekłada się na pracę wątroby.

2. Przetworzona żywność

Przetworzona żywność to w większości tłuszcz i środki konserwujące, które uszkadzają wątrobę. Zbyt wiele kalorii pochodzących z tłuszczu i węglowodanów może spowodować stłuszczenie wątroby.

3. Otyłość

Otyłość  spowodowana brakiem ruchu i złą dietą ma katastrofalny wpływ na wątrobę. Gdy zbyt dużo tłuszczu akumuluje się w wątrobie, możemy mieć do czynienia ze stanem zapalnym. Otyłość jest również związana z niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniem wątroby, które może prowadzić do marskości, niewydolności, a nawet raka. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i podstępna bo przez długi czas w ogóle nie daje objawów.

4. Środki przeciwbólowe

W dzisiejszych czasach przyjęło się, że tabletka jest rozwiązaniem na wszystko. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że nawet zwykły paracetamol w połączeniu z alkoholem może być bardzo niebezpieczny. Jeżeli już mamy wyjątkowy ból głowy bierzmy leki z ibuprofenem.

5. Leki na szybkie spalanie tłuszczu

Wszelkie produkty odchudzające  oraz suplementy są bardzo niezdrowe i szkodzą naszej wątrobie. Pamiętajcie, leki reklamowane jako naturalne i ziołowe to też zwykła chemia!

6. Substancje zawarte w lekach

Gdy lek zawiera walproinian sodu, karbamazepinę, fenytoinę oraz popularne antybiotyki stosowane w leczeniu układu oddechowego, może on powodować uszkodzenia wątroby. Przy regularnym zażywaniu leków z powyższymi substancjami warto regularnie poddawać się badaniom krwi, by sprawdzić stan wątroby.

Comments

comments

loading...