Oto najzdrowsze warzywo na świecie! Alternatywa dla antybiotyków, wspomaga walkę z rakiem

Rukiew wodna to niesamowite warzywo. Genialne właściwości tej zielonej rośliny są mało znane dla większości ludzi. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno z niej skorzystasz!

Rukiew wodna (Nasturtium officinale) nazywana również rzeżuchą wodną, należy do rodziny kapustowatych. Znana już w starożytności, ze względu na jej lecznicze właściwości. W zamierzchłych czasach stosowana na zaparcia, problemy z pracą wątroby lub na pospolity kaszel.

Ta niesamowita roślina posiada 17 unikalnych składników odżywczych, które mają właściwości lecznicze, wspomaga również walkę z nowotworami.  Jednym z ważniejszych mikroskładników zawartych w rukwi jest witamina K – zwiększa ona krzepliwość krwi, wzmacnia kości oraz usprawnia pracę naszego mózgu.

Według naukowców z Uniwersytetu w Ulster, wprowadzenie rzeżuchy wodnej do codziennego jadłospisu może uchronić przed nowotworami.

Dzieje się tak, ponieważ ta genialna roślina zawiera izotiocyjaniny, które są odpowiedzialne nie tylko za jej charakterystyczny smak, ale według uczonych ten związek chemiczny radzi sobie z trudniejszym zadaniem – hamuje namnażanie się komórek rakowych w guzie nowotworowym a na dodatek chroni przed nawrotem  tej choroby.

Oto najzdrowsze warzywo na świecie! Alternatywa dla antybiotyków, wspomaga walkę z rakiem

To jeszcze nie wszystko! Nasza bohaterska roślina bogata jest również w minerały i metale takie jak: wapno, fosfor, potas, magnez, mangan i fosfor. Dzięki temu spożywając rukiew regularnie, uregulujecie ciśnienie, poprawicie pracę serca i wzmocnicie kości.

Rukiew bardzo dobrze radzi sobie również z przeziębieniem, infekcjami dziąseł oraz chorobami układu moczowego. 

Dlatego zamiast faszerować się antybiotykami, które wyniszczają naszą naturalną florę bakteryjną, zjedz smaczną sałatkę z oliwą i serem feta i ciesz się zdrowiem 🙂

Udostępnij

Niech każdy się dowie o tej magicznej roślinie.

źródło: wikipedia.org. calflora.org 

Comments

comments

loading...