Piękno jest kobietą!

Na piękną twarz kobiety składa się kilka czynników – odżywianie, pielęgnacja skóry, pogoda ducha i naturalne zabiegi. Przedstawiamy kilka dobrych zasad, które pomogą zachować młodość na dłużej. 

Zawsze należy pamiętać o właściwym oczyszczeniu twarzy przed snem. Kiedy śpimy skóra twarzy odpoczywa i się regeneruje. Jeśli zapomnimy o usunięciu makijażu po całym dniu, rano twarz będzie wyglądać na szarą i zmęczoną. Szczególnie dokładnie powinny oczyszczać twarz panie mieszkające w dużych miastach, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone.

Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu. Najlepiej służy temu regularne picie wody w ciągu całego dnia. Dobre efekty przynosi także picie niesłodzonych soków i zielonej herbaty (to prawdziwa bomba naturalnych antyoksydantów). Brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje głębszymi zmarszczkami, uczuciem ciągłego zmęczenia i bólem głowy.

Rewelacyjnie na stan skóry twarzy wpływa witamina C. Bardzo dużo znajdziemy jej  w czarnej porzeczce, natce pietruszki, czerwonej papryce i dzikiej róży. Koktajle z ich składem wyraźnie dodadzą nam urody i zdrowia.    

 

 

Powszechnie znane jest powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Musimy pamiętać, jak ważna jest aktywność fizyczna. Ale nie tylko o sprawność ciała chodzi. Ważne są także ćwiczenia mięśni twarzy. Weźmy przykład z kobiet mieszkających w Azji, które słyną z jędrnej skóry i pięknego owalu twarzy. Gimnastyka twarzy polega na wykonywaniu prostych min i grymasów oraz na uciskaniu grup mięśni. Efekty są zadziwiające i pojawią się bardzo szybko, bo już po 3 tygodniach. Wysiłek jaki włożymy to jedynie kilka minut ćwiczeń dziennie.

Stosując się do powyższych zasad uzyskujemy zagęszczenie skóry twarzy, bardzo widoczny efekt odmłodzenia i większą ochronę przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

O innych cud zabiegach można poczytać tutaj.

Comments

comments

loading...