Prosta sztuczka, która szybko odbuduje twoje włosy

Włosy nie lubią zmian temperatur, przesuszonego powietrza, trzymania ich pod czapką i wystawiania na ostre słońce. To wszystko bardzo je niszczy. Lubią natomiast, gdy je pielęgnujemy i bardzo o nie dbamy. Odwdzięczają się nam wówczas pięknym wyglądem, elastycznością i wspaniałym połyskiem. Jeśli masz włosy zniszczone farbowaniem, rozdwojone, puszące się i szybko się przetłuszczają, musisz zastosować silnie regenerujące zabiegi. Wówczas włosy nabiorą zachwycającego wyglądu. Będą Twoją najpiękniejszą ozdobą.  
włosy blond
Płukanka do włosów blond:
Przygotuj:
4 łyżki suszonego rumianku
Litrowe szklane naczynie
Delikatny szampon do włosów zniszczonych
Wykonanie:
Wsyp rumianek do litrowego szklanego naczynia i zalej wrzątkiem do pełna. Przykryj spodeczkiem. W tym czasie, gdy rumianek będzie się zaparzał, umyj włosy delikatnym szamponem. Następnie przestudzony wywar z rumianku przelej przez sitko do oddzielnego naczynia. Dokładnie spłucz włosy rumiankową płukanką. Po wysuszeniu włosy pozostaną nawilżone, a ich kolor się ożywi. Rozdwojone końcówki się pozamykają, co spowoduje gładkość włosów i ładne ich układanie się. 
Włosy ciemne
Płukanka do włosów ciemnych:
Przygotuj:
3 łyżeczki cynamonu
5 goździków 
1 łyżeczkę czarnej herbaty liściastej 
Wykonanie:
Wszystkie składniki wrzuć do małego garnka. Zalej 1 litrem wody i gotuj pod przykryciem przez 15 minut. 
Następnie umyj włosy delikatnym szamponem. Przestudzony wywar przelej przez sitko do oddzielnego naczynia. Dokładnie spłucz włosy tą płukanką do włosów ciemnych. Gdy włosy wyschną  staną się dobrze nawilżone, a ich kolor się odświeży. Rozdwojone końcówki pozamykają się, włosy  staną się gładkie. Będą się ładnie układać i lśnić. 

Comments

comments

loading...