Genialna przeciwstarzeniowa recepta. Dowiedz się jak żyć 100 lat.

Czy pragniesz przeciwstarzeniowej recepty? Ona naprawdę istnieje, a jej składniki są łatwo dostępne. Właściwie skomponowana dieta i regularny ruch pomogą ci w zachowaniu wigoru, zdrowia i urody. Jeśli będziesz odżywiała się prawidłowo, twoja waga zawsze pozostanie w normie, unikniesz osteoporozy i zapobiegniesz chorobie serca. Wybór jest prosty i należy do ciebie.

  1. Zwiększ spożywanie wapnia i witaminy D. To oznacza, że więcej będziesz jadła produktów, które maja dużą zawartość wapnia i witaminy D, czyli: przetwory mleczne (jogurty, kefiry, twarde sery), łosoś, brokuły, rośliny strączkowe. Możesz także zwiększyć ilość wypijanego soku ze świeżych pomarańczy, który jest bardzo bogaty w witaminę D.     
  2. Jedz dużo owoców i warzyw – fasoli, szpinaku, grochu, ziaren słonecznika i dyni. Dostarczą ci ogromne ilości przeciwutleniaczy. Zadbaj o urozmaiconą codzienną dietę, włączając różnokolorowe warzywa.
  3. Zadbaj o błonnik w diecie. Nie musisz szukać go daleko. Dobrym jego źródłem są warzywa strączkowe, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż, kukurydza i świeże owoce.
  4. Potrzebujesz mniej żelaza. Kobiety po 50 r.ż. nie potrzebują już tak dużej ilości żelaza, jak wcześniej.
  5. Jedz chude mięso. Dobry jest kurczak, ale bez skóry. Niech nie zabraknie także w twojej diecie łososia bogatego w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz białka roślinnego. Dużo zawiera go soja.  

 

 • Spożywaj więcej niż do tej pory wegetariańskich posiłków. Taka dieta posiada wiele zalet. Jest mniej kaloryczna i bardzo bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze.  
 • Ogranicz spożywanie soli.  Zbyt dużo soli w diecie to prosta droga do nadciśnienia. Najnowsze badania mówią o dziennym limicie soli w ilości 2 300 miligramów.
 • Wybieraj odpowiednie tłuszcze. Unikaj przetworzonych tłuszczy trans, które uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych dla zdrowie. Występują w utwardzonych olejach roślinnych, np. w margarynie. Ich spożywanie grozi zawałem serca, miażdżycą, cukrzycą typu 2, chorobą niedokrwienną serca i otyłością.

 1. Spożywaj „dobre tłuszcze” zawarte w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, orzechach, awokado, tuńczyku, łososiu.
 2. By zachować prawidłową wagę, nie zajadaj się słodyczami. Przysparzają tylko zbędnych kilogramów.   

 

Zadbaj o swoich bliskich i udostępnij ten artykuł 🙂

Comments

comments

loading...