Ta potrawa służy zdrowiu i młodemu wyglądowi. Spróbuj i ty!

Prawdziwi smakosze jedzą śledzie nie tylko od święta, ale też na co dzień. I bardzo dobrze robią, gdyż śledzie oprócz oryginalnych walorów smakowych, posiadają zaskakujące właściwości zdrowotne
W tym artykule przedstawiamy je po kolei:

Śledzie zawierają mnóstwo antyoksydantów
Takie składniki śledzi jak antyoksydanty, czyli inaczej przeciwutleniacze, zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych. Jednym słowem śledzie działają w służbie naszego zdrowia i młodości organizmu.

Śledzie dodają sił
Jeśli regularnie jemy śledzie to na pewno nie będziemy mieć deficytu żelaza ani witaminy B12. Składniki te wspomagają bowiem tworzenie czerwonych ciałek krwi i zapobiegają anemii.

Śledzie zawierają dużo białka.
Białko zawarte w śledziach jest pełnowartościowe i łatwo przyswajalne. Składa się z wszystkich aminokwasów niezbędnych naszemu organizmowi.  

Witamina D zawarta w śledziach regeneruje kości
Śledzie zawierają aż 10 razy więcej witaminy D niż mleko, które jest uznawane za największego dobroczyńcę dla kości. Wiadomość ta na pewno ucieszy szczególnie osoby, które nie przepadają za mlekiem,
a pragną zachować twarde kości.  

Śledź jest dobrym źródłem pozyskiwania witaminy A
Jeśli dbasz o urodę, ładny stan skóry i dobry wzrok witamina A zawarta w śledziu wspomoże twoje starania.

Śledzie mają właściwości obniżające ciśnienie krwi.
Zawarte w śledziach nienasycone kwasy tłuszczowe zapobiegają miażdżycy i chronią nasze serce przed chorobą niedokrwienną.

Śledź jest mało kaloryczny
Śledź z powodzeniem może zastąpić mięso. Chociaż jest rybą dosyć tłustą, to jednak jest mniej kaloryczny od mięsa. Poza tym zawiera sporo potasu, co przyczynia się do zaniku obrzęków spowodowanych nadmiarem wody.

Śledzie dotleniają mózg
Śledzie zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które służą ochronie przed chorobami serca oraz całego układu krążenia. Są  szczególnie ważne dla kobiet w ciąży, gdyż stymulują rozwój układu nerwowego płodu i rozwój jego mózgu.   

Comments

comments

loading...