Sposób na kleszcze. Tego zapachu unikają jak ognia.

Kleszcz
Nie chodzisz do lasu, gdyż boisz się kleszczy? Tak robi prawie  40% Polaków. To niewystarczająca ochrona, gdyż tego pajęczaka można przynieść do domu także ze spaceru w miejskim parku. Są lepsze metody. 
Liczba zachorowań na boreliozę stale rośnie. Budzi to w nas uzasadniony niepokój o siebie, nasze dzieci i domowe zwierzęta. 
Podajemy przepis na preparat, który skutecznie odstrasza kleszcze i jest bardzo prosty do wykonania. 
Preparat składa się tylko z 3 łatwo dostępnych składników. Dobrze chroni  przed kleszczami zarówno ludzi, jak i psy. Trochę trudniej jest z kotami, które nie znoszą jego zapachu jeszcze bardziej niż kleszcze i mogą czuć się źle, a u niektórych mikstura może nawet wywołać wymioty. Lepiej więc dla kotków przygotować inny środek. 
Kleszcz
Kleszcze mają doskonały węch. Nie zbliżą się do czegokolwiek, co ma nieznośny dla nich zapach. Tym, co najbardziej jest dla nich wstrętne w przedstawionym preparacie to zapach geranium. Geranium jest podstawowym składnikiem tego środka.
Składniki:
1 łyżka kropli olejku z geranium 
0,5 szklanki wody destylowanej
pół kieliszka czystej wódki
Wykonanie:
Do niedużej butelki wlej wszystkie składniki i wymieszaj energicznie potrząsając. Preparat przechowuj w ciemnej szafce. 
 
Przed wyjściem do lasu, parku lub na łąkę spryskaj preparatem ubranie, a także włosy i odkryte powierzchnie skóry. Nie ma obaw, że płyn zostawi plamy na ubraniu. Pamiętaj także o swoim zwierzaku.
W razie dłuższego pobytu w miejscach, gdzie kleszcze mogą ci zagrażać, ponawiaj spryskiwanie, aby nie stracić ochrony. Zapach tego preparatu odstrasza nie tylko kleszcze, ale również działa na komary i uciążliwe meszki. 

Comments

comments

loading...