Domowe sposoby na gładkie stopy – rezultaty już w kilka dni

Nie pozwól by brzydkie pięty powstrzymywały cię od założenia ulubionych letnich sandałów lub eleganckich klapków. Lato to czas, kiedy bardziej zwracamy uwagę na wygląd naszych stóp. Zadbane przyciągają uwagę i są synonimem elegancji, urody i dobrego zdrowia. Popękane pięty to powszechny problem nie tylko kosmetyczny, ale także często dość bolesny. Co więcej, suchym i popękanym piętom często towarzyszy mocne zaczerwienienie, łuszczenie się skóry, a nawet krwawienia. Podane poniżej sposoby zapobiegną temu. W rezultacie przywrócą twoim stopom piękny wygląd. 

Główne przyczyny pękającej skóry na piętach to suche powietrze, brak nawilżania , nieprawidłowa dbałość o stopy. Dużo ma tu do powiedzenia także niezdrowa dieta i źle dobrane obuwie. Dolegliwości takie jak egzema, łuszczyca, odciski, cukrzyca i kłopoty z tarczycą mogą tylko pogarszać problem. By przywrócić stopom dobry, zdrowy wygląd posłużą ci te proste sposoby:

  1. Natłuść skórę pięt

Przydadzą się do tego znakomicie różnorodne oleje roślinne. Wyleczą i zapobiegną w przyszłości pękaniu skóry na piętach. Oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej kokosowy zdziałają cuda z twoją popękaną skórą pięt. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wmasuj wieczorem olej dokładnie w stopy, szczególną uwagę zwracając na pięty, nałóż bawełniane skarpetki i pozostaw do rana. W czasie gdy ty będziesz spać, olej przeniknie głęboko w skórę, która zrobi się bardzo miękka.

  1. Rano wymocz stopy w wodzie z szarym mydłem i delikatnie wypoleruj spękania gładkim pumeksem.  
  2. Wieczorem ponownie natłuść olejem pięty oraz całe podeszwy stóp. Nałóż parę czystych skarpetek i pozostaw na całą noc.

 

Po 3-4 dniach stosowania tego zabiegu skóra na piętach w zauważalny sposób się zmieni. Odzyska tak oczekiwaną przez ciebie gładkość i zdrowy kolor.
Innym sposobem na uzyskanie pięknego wyglądu pięt jest złuszczanie naskórka przy użyciu pasty z mąki ryżowej.

 

Sposób wykonania:

  1. W miseczce wymieszaj 3 łyżki mąki ryżowej z 3 łyżeczkami miodu i kilkoma łyżkami octu jabłkowego. Mieszaj aż do uzyskania gładkiej pasty. Jeśli twoje stopy są naprawdę w opłakanym stanie, dodaj jeszcze 1 łyżkę oliwy z oliwek. Odstaw na bok.
  2. Wymocz stopy w ciepłej wodzie przez około 10 minut.
  3. Wytrzyj nogi.
  4. Nałóż zrobioną pastę na pięty i złuszczaj popękaną skórę pocierając ręcznikiem, najlepiej dosyć szorstkim frotowym.
  5. Na koniec nasmaruj pięty cienką warstwą oleju, włóż skarpetki  i pozostaw na całą noc.

Któregokolwiek sposobu użyjesz już po pierwszym zabiegu uzyskasz satysfakcjonujący wygląd pięt i uwierzysz, że też możesz szczycić się ich pięknem. Trwałe rezultaty osiągniesz wykonując zabieg kilka razy w tygodniu.

 

Comments

comments

loading...