Te sygnały Twoich jelit zwiastują poważną chorobę. Sprawdź teraz czy Twoje ciało jest w niebezpieczeństwie!

Nowotwory jelita grubego są jednymi z najczęstszych nowotworów jakie dotykają ludzi. Zaburzenia trawienia najczęściej wynikają z problemów właśnie z jelitem grubym. Pozostawione bez leczenia mogą doprowadzić do groźnych powikłań i chorób.

Źle funkcjonujące jelito grube wykrywa się już u co czwartej osoby i ta statystyka ciągle się pogarsza. Dziś przygotowaliśmy dla Was kochani listę sygnałów ostrzegawczych jelita grubego które mogą zwiastować ciężką chorobę:

1. Ból brzucha – często połączony z biegunką, zaparciami, wzdęciami i gazami

Z początku dolegliwości są łagodne, jednak z czasem ból się nasila. Ból brzucha
przypominający skurcze może być oznaką rozwijającej się choroby jelita grubego.

2. Problemy z oddawaniem stolca

Jelito grube, kiedy zaczyna szwankować, daje różne oznaki dolegliwości. Niektóre osoby narzekają na biegunki, inne na zaparcia. Wspólnym mianownikiem tych zaburzeń jest ciągłe uczucie potrzeby pójścia do toalety. Innym sygnałem problemów z jelitem grubym jest nietypowa konsystencja kału lub występujący w nim śluz.
 
3. Kłopoty z trawieniem

Uczucie mdłości, wymioty i odczuwanie pieczenia w brzuchu to już bardzo poważne znaki, że z jelitem grubym dzieje się coś złego.

4. Objawy nowotworowe jelita grubego

Słabe sygnały niedomagania jelita grubego można wyeliminować poprzez zmianę diety. Jednak poważniejszych zaburzeń nie można ignorować i należy dokładnie zbadać przyczynę kłopotów. Najważniejsze, żeby jak najszybciej fachowo zdiagnozować ewentualny nowotwór.

Typowymi sygnałami nowotworu jelita grubego są:
1. Silne skurcze brzucha
2. Zmęczenie i brak sił
3. Utrata wagi bez zmiany sposobu odżywiania się
4. Widoczne zmiany w stolcu
5. Pojawienie się krwi
Zaburzenia trawienne nie zawsze muszą oznaczać najgorszego, ale nie wolno lekceważyć wymienionych powyżej objawów i jak najszybciej skonsultować dolegliwości u specjalisty.

Comments

comments

loading...