Te sygnały Twoich jelit zwiastują poważną chorobę. Sprawdź teraz czy Twoje ciało jest w niebezpieczeństwie!

Nowotwór jelita grubego jest jedną z najczęstszych chorób jakie współcześnie dotykają ludzi. Zaburzenia trawienia najczęściej wynikają z problemów właśnie z jelitem grubym. Pozostawione bez leczenia mogą doprowadzić do groźnych powikłań i chorób.

rak jelita grubego

choroba jelita grubego

Źle funkcjonujące jelito grube wykrywa się już u co czwartej osoby i ta statystyka ciągle się pogarsza. Dziś przygotowaliśmy dla listę sygnałów ostrzegawczych, które mogą zwiastować ciężką chorobę jelita grubego:

1. Ból brzucha – często połączony z biegunką, zaparciami, wzdęciami i gazami

Z początku dolegliwości są łagodne, jednak z czasem ból się nasila. Ból brzucha przypominający skurcze może być oznaką rozwijającej się choroby jelita grubego.

2. Problemy z oddawaniem stolca

Jelito grube, kiedy zaczyna szwankować, daje różne oznaki dolegliwości. Niektóre osoby narzekają na biegunki, inne na zaparcia. Wspólnym mianownikiem tych zaburzeń jest ciągłe uczucie potrzeby pójścia do toalety. Innym sygnałem problemów z jelitem grubym jest nietypowa konsystencja kału lub występujący w nim śluz.
 
3. Kłopoty z trawieniem

Uczucie mdłości, wymioty i odczuwanie pieczenia w brzuchu to już bardzo poważne znaki, że z jelitem grubym dzieje się coś złego.

4. Objawy nowotworowe jelita grubego

Słabe sygnały niedomagania jelita grubego można wyeliminować poprzez zmianę diety. Jednak poważniejszych zaburzeń nie można ignorować i należy dokładnie zbadać przyczynę kłopotów. Najważniejsze, żeby jak najszybciej fachowo zdiagnozować ewentualny nowotwór.

ból brzucha w wyniku choroby jelita grubego

ból brzucha w wyniku choroby jelita grubego

Typowymi sygnałami nowotworu jelita grubego są:
1. Silne skurcze brzucha
2. Zmęczenie i brak sił
3. Utrata wagi bez zmiany sposobu odżywiania się
4. Widoczne zmiany w stolcu
5. Pojawienie się krwi w stolcu
Zaburzenia trawienne nie zawsze muszą oznaczać najgorszego, ale nie wolno lekceważyć wymienionych powyżej objawów i jak najszybciej skonsultować dolegliwości u specjalisty.

Zainteresował Cię wpis? Podziel się z innymi na Fb.

Comments

comments

loading...