SZOK! Naukowcy odkryli że domowy kurz przyczynia się do otyłości

Nigdy dotąd nie dopatrywaliśmy się przyczyny otyłości w zwykłym, domowym kurzu. Tego nikt się nie domyślał i nie spodziewał. Nadwaga i otyłość kojarzone były raczej z nieprawidłowym odżywianiem i niezdrowym stylem życia.

kurz

Dopiero naukowcy z Duke University w Stanach Zjednoczonych  w swych najnowszych badaniach dowiedli, że zwykły domowy kurz może być przyczyną groźnej otyłości.

Należy trzymać dom w czystości, by uniknąć przybierania na wadze – twierdza naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu. Doświadczenie przeprowadzono na myszach, ale okazało się, że taki sam wpływ kurz ma na zdrowie człowieka. Badacze odkryli, że zwykły domowy kurz wpływa na wydzielanie hormonów, które sprzyjają odkładaniu się tłuszczu w naszym organizmie. Wdychamy kurz i połykamy wiele maleńkich, szkodliwych cząsteczek.

cień otyłego człowieka

Naukowiec dr Heather Stapleton z Duke University powiedział, że niewielka nawet dawka kurzu, wystarczy 3 mikrogramy, by szkodliwe cząsteczki powodowały niekorzystne zmiany w pracy naszego organizmu. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kurz zawiera chemiczne cząsteczki pod nazwą EDCs. Szkodliwy czynnik możemy znaleźć w kanapie, fotelu i dywanie, które zawierają EDCs, by były ognioodporne w razie pożaru.

Szkodliwa substancja EDCs dodawana jest także do wyrobów plastikowych, by były mocniejsze, pojemników na żywność, butelek do karmienia dzieci i środków czystości, których używamy na co dzień w naszych mieszkaniach. Chemiczny czynnik EDCs można znaleźć w każdym domu. Groźnie wpływa na nasze zdrowie. Szczególnie dzieci narażone są na jego szkodliwe działanie.

odkurzanie dywanu

Badania wykazały, że zwykły domowy kurz zawiera tyle trującego czynnika EDCs, że powoduje otyłość, zwiększa ryzyko zachorowania na raka, głównie płuc) i może powodować bezpłodność.      

Koniecznie podziel się tą informacją z bliskimi!

Comments

comments

loading...