Tarczyca – hormon, który nie znosi tych rzeczy! Unikaj ich, a tarczyca Ci podziękuje!

Coraz więcej pacjentów orientuje się, że zaburzenia tarczycy to dla przemysłu farmaceutycznego bardzo dochodowy biznes. Lekarze, gdy tylko zobaczą pacjenta z chorą tarczycą, od razu zapisują mu kosztowne leki, które musi spożywać każdego dnia.

Jednak lekarze nigdy nam nie powiedzą, że leki załatwiają problem tylko częściowo, a tak naprawdę największy wpływ ma to, jak żyjemy na co dzień. Dlatego dziś prezentujemy Wam wszystkie elementy bezwzględnie potrzebne w leczeniu niedoczynności tarczycy. Bez nich leczenie będzie nieskuteczne, a nawet szkodliwe.

Mocna herbata w filiżance

Unikaj „stymulantów”

Stymulanty to grupa produktów do których zaliczyć możemy: kawę, alkohol czy mocną herbatę (oczywiście ziołowe herbaty można pić). Przy niedoczynności tarczycy takich używek nie powinniśmy spożywać w ogóle, ewentualnie w małych ilościach i okazyjnie.

wyciszenie w samotności

Unikaj stresów, kłótni, a także znajdź sposób, jak sobie z nimi radzić!

Wszyscy mamy problemy, a stresu trudno jest uniknąć. Jednak zawsze można znaleźć sposób, żeby go ograniczyć. Problem zawsze warto przegadać z zaufaną osobą, np. przyjaciółką, kolegą, kimś z rodziny. Można spróbować medytacji, wyciszenia. Dobrym wyjściem może być obejrzenie pogodnego filmu. Róbmy wszystko, by się odstresować i uśmiechnąć.

Unikaj wszelkich dodatków do żywności

Konserwanty, barwniki i toksyny – wydaje nam się, że musimy te składniki spożywać z racji tego, że współcześnie cała żywność jest pryskana chemikaliami. Jest to częściowo prawda, bo ekologiczne warzywa i owoce są bardzo drogie. Nie ma również 100% pewności, że nie ma w nich chemii. Jest jednak coś ważniejszego. Nasza tarczyca podziękuje nam, jeśli odstawimy najbardziej przetworzoną żywność typu margaryny, chińskie zupki, wyroby wędliniarskie. Te produkty zawierają najwięcej chemii, które uszkadzają tarczycę.

niezdrowe dodatki w słodyczach

Unikaj fluoru

Fluor znajdziemy między innymi w paście do zębów, dlatego bardzo ważne jest, żeby używać past bez fluoru. Idealnie byłoby stosować pastę do zębów domowej roboty. Przepis na taką pastę znajduje się na naszej stronie.

szkodliwy fluor w paście do zębów
fluor w paście do zębów

Unikaj niezdrowego jedzenia

Oprócz tego, że szybko się od niego tyje, zawiera także mnóstwo bardzo szkodliwych dla zdrowia substancji. Zamiast tego, spożywaj odpowiednio zbilansowane posiłki, stosuj zioła. I pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu! Ruch to zdrowie 🙂

niezdrowe jedzenie

KLIK w Wybieram Zdrowie na zdrowie! 🙂

Comments

comments

loading...