Te potężne zioła mogą Cię uleczyć. Tylko 4 minuty dzielą Cię od zmiany życia!

Część tych ziół jest już pewnie w Twojej kuchni. Ale ostatnie na liście z pewnością Cię zaskoczy. Nie wyobrażamy sobie posiłku bez odpowiedniego doprawienia. Sól, pieprz, zioła prowansalskie… no właśnie, i co jeszcze? Oto lista trzech najpotężniejszych ziół o wybitnych właściwościach zdrowotnych. Są tanie, smaczne i bardzo zdrowe.

cynamon

Cynamon
Otrzymuje się go z wysuszonej kory cynamonowca. Używamy go do jabłecznika, czy grzanego piwa. Przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm, obniża wysoki poziom cholesteroluMa właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne i przeciwwirusowe.

Oregano
Oregano to nie tylko aromatyczny smak. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile dobrodziejstw niesie za sobą to zioło. Znane od pradawnych czasów. Babilończycy stosowali jego specjalne odmiany w walce ze schorzeniami układu oddechowego, np. przy zapaleniu płuc, a także problemach z sercem.       

świeże oregano w doniczce

Mało znane jest u nas Gotu Kola. Cudowne zioło zyskujące sobie coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrowie. To zioło o wyjątkowych zdolnościach regenerujących mózg. Gotu Kola, bo o tej roślinie mowa, już w VI wieku p.n.e. było czczone jako bardzo silne zioło służące długowieczności. Jego niezwykłe składniki wpływają na polepszenie pracy mózgu – pamięci, koncentracji, zdolności intelektualne. Przyczyniają się do naprawy neuronów uszkodzonych w czasie udaru. Dzieci, którym podaje się Gotu Kola wykazują większe zdolności do nauki.

napar z zioła gotu cola

 

KLIK w Wybieram Zdrowie na zdrowie 🙂

Comments

comments

loading...