Kiedy warto iść do dietetyka, a kiedy to konieczność?

Korzystanie ze wsparcia dietetyków jeszcze do niedawna nie było ani popularne, ani uznawane za potrzebne. Dziś coraz więcej osób chodzi na konsultacje dietetyczne i otwarcie przyznaje się do stosowania diet układanych przez profesjonalistów. Wynika to z rosnącej świadomości społeczeństwa względem znaczenia sposobu żywienia dla jakości życia. Ale czy, aby zdrowo się odżywiać, trzeba mieć swojego dietetyka? Sprawdź, kiedy warto iść na konsultację, a kiedy jest to wręcz konieczne.

Bo jesteś tym, co jesz.

Pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, w tradycyjnej polskiej kuchni dominują dania obfitujące w cukry proste i tłuszcze, ale brakuje w niej miejsca dla warzyw i owoców. Okazuje się też, że spożycie produktów pełnoziarnistych, ryb morskich i nabiału łatwo zastępujemy gotowymi przekąskami i posiłkami serwowanymi przez sieciowe restauracje, które są nastawione na szybkość realizacji zamówień. Efekt? Polska należy do czołówki krajów z szybko rosnącym odsetkiem osób borykających się z problemem nadwagi lub otyłości. Jeśli wiesz, że Twój współczynnik BMI jest zbyt wysoki i widzisz, że nie możesz dopiąć się w ulubione ubrania, a codzienne czynności stają się coraz bardziej męczące, to znak, że pora na dietę. Być może masz już za sobą pierwsze próby odchudzania, ale albo nigdy nie udało Ci się schudnąć, albo po pierwszych sukcesach zawsze dopadał Cię efekt jo-jo. W takiej sytuacji pora przyznać, że potrzebna jest pomoc specjalisty, czyli dietetyka.

 

Koniecznie umów się na wizytę u dietetyka, jeśli…

●wielokrotnie próbowałeś różnych diet, a mimo tego Twoja nadwaga zaczyna przechodzić w otyłość,
●brakuje Ci motywacji i samozaparcia w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych,
●od lat zmagasz się z niedowagą i nie możesz przytyć, mimo samodzielnych starań,
● widzisz, że Twój wygląd zdominował brak energii życiowej, a nastrój pogarsza zmęczona skóra, słabe włosy i paznokcie,
●chcesz zadbać o zdrowie swoje i członków rodziny, ale nie wiesz od czego zacząć zdrowe odżywianie.

Jeśli nie masz przekonania do wizyt u dietetyków, zawsze możesz umówić się na bezpłatną konsultację w jednym z Centrów Dietetycznych Naturhouse.


baner reklamowy

Podczas takiego spotkania dietetyk wykona podstawowe pomiary, sprawdzi jak dużo tkanki tłuszczowej masz w swoim organizmie i ile wody się w nim zatrzymuje. Jeśli zechcesz, możesz od razu przystąpić do pełnej wizyty i zacząć kurację dostosowaną do Twoich potrzeb. Jeśli nie – po prostu podziękujesz za możliwość dowiedzenia się więcej o swojej sytuacji. Nic nie tracisz, a jak wiele możesz zyskać – to zależy już tylko od Ciebie, a zatem – powodzenia!

Comments

comments

loading...