Zioła, które są Twoimi największymi sprzymierzeńcami.

Te zioła to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy. Bez nich tylko się wydaje, że organizm funkcjonuje prawidłowo. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na suplementy w aptece, wystarczy sięgnąć  po to, co obficie dała natura, a będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.   

zioła

Oto lista najlepszych ziół, niezbędnych w codziennym żywieniu. Siła ich działania jest tak duża, że natychmiast poczujesz zmianę na lepsze w funkcjonowaniu całego organizmu. Zrób pierwszy ważny krok do osiągnięcia celu, jakim jest życie w dobrym zdrowiu.

  1. Kozieradka – działa oczyszczająco, gdyż wyrzuca z organizmu toksyny i szkodliwe złogi. Usprawnia pracę nerek. Ma także działanie przeciwzapalne. Zapobiega zaparciom.
  2. Koper włoski – znakomicie zapobiega wzdęciom, gazom i zaparciom. Reguluje pracę układu trawiennego.
  3. Melisa – nie tylko działa uspokajająco, ale także usuwa niestrawność i wzmacnia układ trawienia. Wspomaga pracę wątroby i doskonale sprawdza się w procesie oczyszczania organizmu.
  4. Rumianek – bardzo dobrze reguluje pracę jelit. Zapobiega wzdęciom i dobrze działa na błonę śluzową żołądka.
  5. Skrzyp polny – skutecznie pobudza przemianę materii. Działa także silnie moczopędnie i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w drogach moczowych.
  6. Pokrzywa – ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Oczyszcza organizm z kwasu moczowego, działa odmładzająco na skórę, wzmacnia włosy i paznokcie.
  7. Mięta – działa orzeźwiająco. Reguluje wydzielania soków żołądkowych. Zapobiega wzdęciom i usprawnia krążenie krwi.
  8. Macierzanka – oczyszcza organizm poprzez regulację trawienia. Zapobiega procesom gnilnym w przewodzie pokarmowym i powstawaniu trujących złogów.
  9. Czystek – silne składniki czystka usuwają groźne metale ciężkie z organizmu. Gromadzone przez lata w organizmie dawki metali ciężkich są przyczyną chronicznych bólów głowy, mdłości, wymiotów i drgawek. Napar z czystka łagodzi także ból gardła.
suszone zioła

Najlepiej przygotować 2 litry napoju z użyciem jednego lub kilku z powyższych ziół i popijać regularnie przez cały dzień. Szybko zauważysz, o ile sprawniej działają wszystkie organy wewnętrzne, a przede wszystkim nerki, żołądek, wątroba. Szybko usuniesz z jelit toksyczne resztki przemiany materii. Zapomnisz co to problemy trawienne i wzdęcia.  

Zaciekawił Cię wpis? Podziel się z innymi na Fb 🙂

Comments

comments

loading...