Wypij to, a już nigdy nie będziesz cierpieć na bezsenność

Problemy ze snem, koszmary, kręcenie się w łóżku, czy też rozmyślanie w ciemnym pokoju w środku nocy wpływają destrukcyjnie na nasze samopoczucie. Najgorsze, że im bardziej się staramy zasnąć, tym jest gorzej. Brzmi znajomo? Prezentujemy genialny sposób na te problemy!

Jedna noc bez solidnego snu jest jeszcze do zniesienia, jednak jeśli jest to któraś noc z rzędu można uznać, że mamy poważny problem z bezsennością. Niewysypianie się utrudnia normalne funkcjonowanie, jesteśmy mniej efektywni, przygnębieni i rozdrażnieni. Dobry sen jest podstawową fizjologiczną potrzebą naszego organizmu.

Nieregularny sen może mieć wiele przyczyn.

Bezsenność powoduje wiele trudności w normalnym życiu.  Prawdopodobnie Twój umysł jest zbyt aktywny, a w tym przypadku nie jest to dobra wiadomość. Być może przyjmujesz leki, które wywołują problem z zasypianiem: leki przeciwhistaminowe, przeciwbólowe, leki na serce oraz nadciśnienie tętnicze. Tutaj z szybką pomocą przychodzi nam bananowa herbata, przynosząca kojący, spokojny sen. Jest to naturalne, prawdziwie zdrowe lekarstwo na dobry sen.

Pewnie część z Was zadaje sobie pytanie: ” No dobra, ale jak to banany pomagają na sen?”

Dokładnie tak! Banany,  zwłaszcza skórka tego owocu zawiera bardzo dużo magnezu oraz potasu. Magnez i potas zapobiegają bezsenności oraz regulują rytm snu i pomagają się zrelaksować.

Jedna bardzo istotna uwaga!  Ta receptura jest oparta tylko i wyłącznie (!) o banany organiczne, czyli takie, które nie były opryskiwane pestycydami. Zwróć na to uwagę przy zakupie. Nie jest problemem kupienie bananów pochodzących z upraw ekologicznych.  

Herbatkę zrobimy w zaledwie 10 minut. Smak jest genialny, tak samo, jak jej działanie.

 Czego potrzebujesz:

1 banan organiczny (sparzony wrzątkiem)
1 mały garnek wody
szczypta cynamonu (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Wystarczy obciąć dwa końce banana, a pokrojoną resztę wrzucić do garnka i gotować 10 minut. Następnie odlewamy wywar, dodajemy do niego trochę cynamonu. To wszystko!

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment