10 rodzajów żywności pełnej chemii, pestycydów i rakotwórczych składników. Sprawdź czy ich nie spożywasz!

Chemiczne dodatki w żywności to już nasza codzienność. Produkty z ich zawartością są bardzo niebezpieczne dla zdrowia składniki.  Ostatnio głośno jest o sprzedawanym w sklepach chińskim ryżu, który zawiera rozdrobniony plastik! W czasie gotowania staje się twardy i nie gotuje się tak, jak prawdziwy. Trudno sobie wyobrazić szkody poczynione dla zdrowia po zjedzeniu obiadu z taką porcją ryżu. 

Ale to tylko jeden z przykładów trujących produktów, które mogą znaleźć się na naszym talerzu w domu lub restauracji. Kolejne przykłady? Za chwilę się przekonasz.

Oto lista najbardziej trujących chińskich produktów, których należy unikać:

1. Tilapia

Ryba powszechnie hodowana w Chinach. Jest jedną z najbardziej toksycznych i trujących ryb, na którą możesz się natknąć. Jest hodowana w okropnych warunkach, w brudnej wodzie. Karmiona wszelkimi odpadkami.

2. Chiński dorsz

Dorsz to kolejna ryba masowo hodowana sztucznie w Chinach. Niestety, też może trafić na nasz stół, a później do naszego żołądka. Zawiera bardzo groźne chemiczne dodatki.   

3. Chiński sok jabłkowy

Chiny wykorzystują ogromne ilości środków chemicznych w produkcji żywności. Dotyczy to także uprawy owoców. Unikaj kupowania soku jabłkowego niewiadomego pochodzenia i nie podawaj swoim przede wszystkim dzieciom. Ponadto soki owocowe zawierają dużo cukru i lepiej zastąpić je sokami warzywnymi, by nie podnosić jego poziomu we krwi.

4. Skażone grzyby

Ostatnio wykryto w sprzedaży skażone grzyby pochodzące z Chin. By zwiększyć dochody, ich uprawy są nawożone ponad wszelkie dopuszczalne normy. By dokładnie wiedzieć skąd pochodzą grzyby, które kupujesz, zaopatruj się u znanego sprzedawcy.

5. Chiński czosnek

W sprzedaży obecny jest także chiński czosnek, który mocno przypomina ten nasz, ale jest niezwykle szkodliwy dla naszego zdrowia. Zawiera substancje trujące pochodzące z nawozów, którymi gleba była nadmiernie nawożona.

6. Kurczaki

Wielu specjalistów od żywienia przestrzega przed kupowaniem chińskich kurczaków, gdyż mogą być zakażone ptasią grypą. Także pomór kurcząt w Chinach jest ogromny. Ponadto są karmione paszą, która produkowana jest z użyciem ogromnych ilości chemicznych dodatków. 

7. Czarny pieprz

W sprzedaży może znajdować się także mielony czarny pieprz, który zawiera różne domieszki. Natomiast mielony biały pieprz powstaje przez zmieszanie czarnego pieprzu z solą. Standardy produkcji chińskiej żywności dalekie są od powszechnie przyjętych.

8. Sól przemysłowa

Sprzedawana przez wiele lat jako spożywcza. Może powodować psychiczne i fizyczne dolegliwości, jak niedoczynność tarczycy i bezpłodność. W opinii wielu specjalistów od żywienia, chińska żywność jest najgorsza, jaką można spotkać na naszej planecie. Chiny produkują największą ilość środków chemicznych i najwięcej ich wykorzystują w produkcji żywności.

Unikaj skażonej chemicznie żywności zaopatrując się u znanych i sprawdzonych producentów, na przykład u lokalnych rolników.

Comments

comments

Add Comment