Nie używaj tych rzeczy, a Twoja tarczyca Ci podziękuje

Nie oszukujmy się, tarczyca to dla przemysłów farmaceutycznych bardzo dochodowy biznes, dlatego lekarze, gdy tylko zobaczą pacjenta z chorą tarczycą od razu zapisują mu kosztowne leki, które musi spożywać każdego dnia.

Jednak lekarze nigdy nam nie powiedzą, że leki załatwiają problem tylko częściowo, a tak naprawdę największy wpływ ma to jak żyjemy na co dzień. Dlatego dziś prezentujemy Wam wszystkie elementy bezwzględnie potrzebne w leczeniu niedoczynności tarczycy. Bez nich leczenie będzie nieskuteczne, a nawet szkodliwe:

  1. Unikaj “stymulantów”

2. Unikaj stresów, kłótni, a także znajdź sposób, jak sobie z nimi radzić

Wszyscy mamy problemy i stresu ciężko jest uniknąć ale zawsze można znaleźć sposób żeby go ograniczyć. Problem zawsze warto przegadać z zaufaną osobą, np. przyjaciółką czy siostrą. Można spróbować medytacji, wyciszenia. Dobrym wyjściem może być obejrzenie ulubionego filmu. Wszystko by się odstresować i uśmiechnąć.

3. Unikaj wszelkich dodatków do żywności

Konserwanty, barwniki i toksyny – wydaje nam się że musimy te składniki spożywać z racji tego że współcześnie cała żywność jest pryskana chemikaliami. Jest to częściowo prawda, bo ekologiczne warzywa i owoce są bardzo drogie i nie dają 100% pewności że nie ma w nich chemii. Jest jednak coś ważniejszego. Nasza tarczyca podziękuje nam jednak jeśli odstawimy najbardziej przetworzoną żywność czyli dżemy, margaryny, chińskie zupki, przetworzone mięsa, wędliny. Te produkty zawierają najwięcej chemii, które uszkadzają tarczycę.

4. Unikaj fluoru

Fluor znajdziemy między innymi w paście do zębów, dlatego bardzo ważne jest żeby używać past bez fluoru. Idealnie byłoby stosować pastę do zębów domowej roboty. Przepis na taką pastę znajduje się na naszej stronie.

5. Unikaj niezdrowego jedzenia

Oprócz tego, że szybko się od nich tyje, zawierają także mnóstwo bardzo szkodliwych dla zdrowia substancji. Zamiast tego spożywaj odpowiednio zbilansowane posiłki, stosuj zioła. I pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu! Ruch to zdrowie 🙂

Znasz kogoś kto ma problemy z tarczycą? Zadbaj o niego i udostępnij mu ten artykuł na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment