Czy papryka nas odchudza?

Czy papryka nas odchudza? Podstawową zasadą odchudzania jest to, aby spalać więcej kalorii niż przyjmujemy. Poza tym pożywienie powinno być zdrowe i nie zawierać tak zwanych pustych kalorii, które powodują szybki dopływ energii, jednak ich wartość odżywcza jest bardzo niska. Te produkty nie odżywiają, a tylko tuczą.

Papryka – jak wpływa na nasz organizm?

Papryka to warzywo, które wprost rewelacyjnie reguluje przekaźniki w naszym mózgu. Ponadto usuwa stres oksydacyjny, do którego dochodzi poprzez zaburzenie równowagi pomiędzy ilością szkodliwych wolnych rodników, a ilością przeciwutleniaczy. Za właściwości te odpowiada duża ilość witaminy C. Jest niej w papryce nawet więcej niż w pomarańczach. Dzięki witaminie C mamy też szczelne naczynia krwionośne i prawidłowe ciśnienie krwi.   

Każda odmiana papryki jest bardzo zdrowa i niewiele pod tym względem się różnią. Na przykład papryka zielona zawiera nieco większe ilości luteoliny, która jest wyjątkową substancją wspierającą sprawność naszego mózgu, a przede wszystkim procesy zapamiętywania.

Jeśli masz kłopoty ze snem, budzisz się w nocy lub nie możesz zasnąć, sięgnij po paprykę. Dzięki temu, że zawiera dużo witaminy B6 skutecznie reguluje wydzielanie melatoniny niezbędnej do zaśnięcia i spokojnego snu. Bogactwo odżywczych składników papryki uzupełnia kwas foliowy, który dba o to, by nasza koncentracja pozostawała na wysokim poziomie.    

Odchudzające właściwości papryki

Papryka to warzywo, które charakteryzuje się szczególnie dwiema wyjątkowymi cechami: jest bardzo odżywcza i przyczynia się do znacznej utraty masy ciała. Dzieje się tak, gdyż:

Papryka zawiera kapsaicynę, silny związek przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Najwięcej jest jej w papryce chili i to ona najbardziej przyspiesza metabolizm i sprzyja szczupłej sylwetce.

Jest ważnym uzupełnieniem naszej diety, ponieważ oprócz wspomnianej już witaminy B6 i C zawiera także dużo witaminy A, E, beta karoten, potas i wapń.

Papryka odchudza, gdyż zawiera dużo błonnika, który jest silnym wymiataczem szkodliwych resztek przemiany materii. A czyste jelita to sprawne trawienie.

Papryka jest mało kaloryczna (tylko 20 – 30 kcal w zależności od gatunku) i dlatego niezbędna, jeśli chcemy się odchudzić lub utrzymać prawidłową wagę ciała. Obniża także apetyt. Nawet osoby o bardziej wrażliwym żołądku mogą jeść to zdrowe warzywo. Jedynie należy ograniczyć spożywanie papryki wieczorem, gdyż nie należy do najlżejszych pokarmów.

Przydatny był post? Podziel się!  

Comments

comments

Add Comment