Ta domowa lemoniada pomaga leczyć depresję. Prosty przepis

Depresja to choroba, która jest coraz bardziej powszechna. Statystyki są alarmujące. Coraz częściej też szukamy pomocy w domowych, naturalnych sposobach.

Niektóre rośliny posiadają składniki, które w wyjątkowo skuteczny sposób pomagają uporać się z przygnębieniem, smutkiem i poczuciem beznadziei.

 Najnowsze badania pokazują, że obecnie na depresję cierpi ponad 350 milionów ludzi na całym świecie! Codzienne komunikaty dotyczące liczby zachorowań na nowego wirusa także mają negatywny wpływ na nasz nastrój. 

Depresja wywoływana jest także przez współczesne, zawrotne tempo życia, które nie sprzyja budowaniu więzi rodzinnych i relacji przyjacielskich. Poczucie szczęścia i radości gdzieś umknęło, dlatego depresja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. 

Depresja jest zaburzeniem nastroju i charakteryzuje się długim okresem przygnębienia i brakiem sensu życia, jednak każdy ma inne objawy i swój sposób przeżywania choroby. Najważniejsze jest, by szukać środków pomocy, gdyż nieleczona może doprowadzić nawet do samobójstwa!

Oto najbardziej powszechne objawy depresji:

  • uczucie smutku, pustki przygnębienia
  • poczucie beznadziei
  • nawracające poczucie winy 
  • nerwowość, podirytowanie
  • ciągłe zmęczenia
  • brak życiowej energii
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia koncentracji
  • myśli samobójcze

Dobra wiadomość jest taka, że natura podsuwa nam wspaniałe składniki, które pomogą zwalczyć tę podstępną chorobę! Co więcej, proponowany poniżej napój pomaga także w leczeniu Alzheimera, raka skóry oraz obniża poziom szkodliwego cholesterolu.  

Kurkuma jest magicznym składnikiem, który wspomaga leczenie również bólu,  nadkwasotę, biegunki, problemy z nerkami i wiele innych dolegliwości. Jest to cudowny naturalny składnik, dlatego warto po niego sięgnąć i używać na co dzień. 

W porównaniu do leków antydepresyjnych, kurkuma nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Nie obciąża naszej wątroby, nerek, natomiast silnie podnosi samopoczucie. 

Jak przygotować taką lemoniadę ?

Składniki:

1 litr wody 

2 łyżeczki kurkumy

4 łyżeczki miodu 

sok z połowy cytryny

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki razem. Możesz wzbogacić napój plastrami pomarańczy. Wypij szklankę rano, a resztę lemoniady popijaj po trochu przez cały dzień. Szybko zauważysz, jak nabierasz  ochoty na życie.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment