Lekarze o tym wiedzą, ale Ci nie mówią: jedz to przez tydzień i pozbądź się wszelkich chorób

Jako naród przodujemy w spożywaniu lekarstw. Jesteśmy w tym na czołowym miejscu w świecie. I niewielu z nas wie, że 70% chorób pochodzi ze złego odżywiania się. Lekarstwo jest powodem stanów zapalnych powstających w organizmie i rozwoju groźnych chorób.

Wg Światowej Organizacji Zdrowia aż 70% chorób nie byłoby, gdybyśmy umieli prawidłowo się odżywiać. Zastanówmy się przez chwilę, co kładziemy na talerz w ciągu całego dnia i jaki skutek zdrowotny przynosi nasze pożywienie.

Pomyślmy skąd mamy te skoki ciśnienia, nagłe spadki czy wzrosty poziomu cukru, bóle głowy, problemy ze stawami, chroniczne zmęczenie, stany depresyjne, otyłość i nowotwory?

Wg specjalistów z różnych dziedzin medycyny, te wszystkie dolegliwości pochodzą głównie z nieprawidłowego odżywiania się.

Tylko niewielki procent chorób ma przyczynę gdzie indziej. Zacznij od małej zmiany w swoim menu, zaobserwuj reakcje organizmu na niektóre spożywane w ciągu dnia produkty, a sam dojdziesz do wniosku, że jedzenie nie tylko utrzymuje nas przy życiu, ale wręcz może być dla nas lekarstwem i źródłem dobrego zdrowia.

Pierwszym krokiem do pozytywnej zmiany w nawykach żywieniowych niech będzie ten przepis na zdrową owsiankę z cynamonem:

Płatki owsiane z cynamonem

Składniki:

  1. 3 łyżki płatków owsianych
  2. 1 łyżeczka mielonego cynamonu
  3. 4 suszone lub świeże śliwki

Przygotowanie:

  1. Zalej płatki owsiane ciepłą wodą i zagotuj.
  2. Odcedź płatki na sicie
  3. Wsyp do miksera, dodaj cynamon i śliwki bez pestek
  4. Zmiksuj składniki

Zrobiłaś właśnie pyszną i bardzo zdrową potrawę. Możesz ją spożywać z dodatkiem miodu lub ulubionego soku.

Cynamon zawarty w potrawie to znany środek odchudzający. Sprawdza się także doskonale w dolegliwościach żołądkowych, usuwa cellulit i problemy skórne. Uwierz, jedzenie może być lekarstwem. Pierwszy krok do zdrowia możesz zrobić z tym przepisem.    

Podziel się swoją wiedzą ze znajomymi – udostępnij teraz ten post na swoim Facebooku

Comments

comments

Add Comment