Roślina, która chroni przed nowotworem

Kurkuma – wspaniała roślina, która coraz dokładniej jest przebadana i znana ze swych antynowotworowych właściwości.

Jeśli na co dzień w kuchni będziesz używać kurkumy, prawdopodobieństwo zachorowania na raka nerek spada aż dziesięciokrotnie. To że nie zachorujesz na raka piersi zwiększa się aż pięciokrotnie, a aż ośmiokrotnie wzrasta pewność, że Twoja okrężnica pozostanie zdrowa, jeśli do przygotowania potraw będziesz używać tej wspaniałej przyprawy.

Takie są wyniki badań naukowych oceniających właściwości kurkumy. Nie można przejść obojętnie obok pokarmu, który tak bardzo może wspomóc nasze zdrowie. 

Kurkuma to silna, antynowotworowa przyprawa. Uprawiana jest głównie w Azji i na Bliskim Wschodzie. Poznasz ją po charakterystycznym żółtym kolorze. Smak kurkumy nadaje potrawom nietypowego akcentu w  polskiej kuchni.

Najważniejszą cechą jaką posiada kurkuma, z punktu widzenia ochrony przed chorobami, jest jej antynowotworowe działanie. Naukowcy dowiedli, że kurkuma zarówno niszczy komórki rakowe, ale także wpływa na komórki rakowe w ten sposób, że powoduje samotrawienie się raka. Inną bardzo ważną właściwością kurkumy jest to, że silnie oczyszcza krew i ma działanie przeciwzapalne. Nie dopuszcza do zalegania w organizmie toksycznych produktów przemiany materii. Dzięki temu, ktoś, kto używa kurkumę do przyprawiania swoich potraw nie ma problemu z krępującymi wzdęciami. Właśnie w ten sposób kurkuma działa na pracę wątroby.

Poznaj przepis na napój z kurkumą, który nie tylko Cię orzeźwi, ale dostarczy codziennie dużej porcji zdrowia, między innymi silnie poprawi metabolizm organizmu.

Napój z kurkumą

  1. woda źródlana (0,5 l)
  2. kawałek kłącza imbiru (ok. 2 cm, pokrojonego w cienkie plasterki)
  3. 1 łyżeczka mielonej kurkumy
  4. 1 cytryna 
  5. szczypta zmielonego kardamonu 
  6. gałązka świeżej mięty
  7. 2 łyżeczki miodu 

Ciekawe są wyniki badań, które informują o tym, że kurkuma silnie chroni skórę przed groźnym nowotworem, jakim jest czerniak. To ważna wiadomość w czasach, kiedy ten nowotwór corocznie zbiera tragiczne żniwo.

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment