Miewasz zawroty głowy? Zawał może być blisko. Uratuj sobie życie!

Współczesny człowiek żyje w o wiele bardziej stresującym otoczeniu niż żyli nasi przodkowie jeszcze sto lat temu. Dużo pracujemy, przemęczamy się, nasze jedzenie naszpikowane jest chemicznymi dodatkami. 

Zawały serca w ostatnim czasie stały się tak powszechne, że nie dziwią już nikogo. Okazuje się jednak że da się przed nimi uchronić! Poniżej prezentujemy oznaki, że może Ci się przytrafić zawał serca. Nie ignoruj ich – jeśli doskwierają Ci poniższe dolegliwości – zgłoś się do lekarza czym prędzej i zapobiegnij tragedii.

1.Czujesz ciągłe zmęczenie

Zmęczenie wynika z bardziej wytężonej pracy serca. W wyniku zwężenia tętnic pompowanie krwi jest o wiele trudniejsze dlatego nasze serce musi wykonać cięższą pracę niż zwykle. I właśnie ta ciężka praca serca sprawia, że wciąż czujemy się zmęczeni, nawet odpoczynek dużo nam nie pomaga.

2. Masz zawroty głowy.

Jeśli Twoja krew nie krąży prawidłowo oznacza to jedno – przepływ krwi do mózgu jest ograniczony. W przypadku ograniczonej krwi dopływającej do mózgu pierwszymi objawami są właśnie zawroty głowy oraz zimne poty To zagraża naszemu życiu, a pierwszą oznaką są zawroty głowy i zimne poty oblewające znienacka. Takich objawów nie należy ignorować.

3. Czujesz ucisk w klatce piersiowej.

To najpowszechniejszy i najbardziej niekomfortowy objaw zawału serca. Czujesz jakby ktoś ciężki wciąż siedział na Twojej klatce piersiowej. Dolegliwość ta utrzymuje się długo a czasami w ogóle nie ustępuje. Pilnie skontaktuj się z lekarzem.

4. Zimne poty

Jeśli nasze serce mimo starań nie potrafi prawidłowo rozprowadzić krwi po organizmie oznacza to silne wahania temperatury naszego ciała. To właśnie dlatego raz jest Ci zimno, raz za gorąco, raz oblewają Cię zimne poty.

5.  To nie grypa!

Wiele osób które przeżyły zawał serca relacjonują, że tuż przed zawałem mieli dolegliwości związane z przeziębieniem lub grypą. Ciężka głowa, ogólne zmęczenie organizmu i inne typowe dla grypy objawy – to znak że wkrótce możesz mieć zawał serca.

Nie ignorujmy tych objawów.

Uratuj życie znajomym – udostępnij ten artykuł

źródło: brighside.me, google.com

Comments

comments

Add Comment