Nałóż to i raz na zawsze pozbądź się worków oraz cieni pod oczami

Cienie i worki pod oczami to niepożądany efekt, który często pojawia się u kobiet. Na szczęście istnieje wiele metod i domowych receptur na ten uporczywy problem. Za chwilę je poznasz i będziesz mogła zapomnieć o tym problemie.

Duży wpływ na pojawianie się tych problemów ma brak snu oraz silny stres. Poważnym problemem jest jednak fakt, że spuchnięte przestrzenie pod oczami z czasem wypełniają się tłuszczem. Taki stan może doprowadzić do zapalenia, natomiast cienie są bardziej widoczne. W przypadku takich dolegliwości bardzo liczy się czas, trzeba szybko działać.

Pozostałymi czynnikami mogącymi wpływać na takie problemy są uwarunkowania genetyczne, alergie oraz skutki uboczne spożycia wybranych leków.

A oto lista najskuteczniejszych środków sporządzonych na bazie naturalnych składników. Dzięki temu mogą być stosowane na przeróżne rodzaje skóry.

Słodkie ziemniaki

Zawarta w słodkich ziemniakach skrobia ziemniaczana posiada właściwości wybielające skórę. Skrobia słynie również ze skutecznego neutralizowania stanów zapalnych. Ciekawe jest również to, że świetnie nawilża skórę. A oto przepis na cienie pod oczami na bazie słodkich ziemniaków:

  1. Przygotuje plastry z ziemniaków o grubości 1,5 cm.
  2. Umieść je w lodówce na 10 minut a następnie nakładaj na powieki i woreczki pod oczami.
  3. Pozostaw je tak na 15 minut.

Ogórki

Antyzapalne właściwości ogórka świetnie sprawdzą się gdy problemy z powiekami są poważniejsze. Plasterki ogórka o grubości około 0,5 cm umieszczamy na powiekach. Kiedy poczujesz, że plastry stały się ciepłe, wymień je na świeżę. Zabieg powinien trwać 20 minut. Różnica będzie zauważalna natychmiast.

Zielona herbata

Mocną stroną zielonej herbaty jest fakt, że potrafi zapobiegać gromadzeniu się płynów. Gdy pijemy ją codziennie, organizm z łatwością wydala toksyny na zewnątrz. Pij 2 szklanki codziennie: jedną rano, natomiast drugą wieczorem. 

Istnieje również ciekawa alternatywa. Zamocz dwie torebki zielonej herbaty w gorącej wodzie, odsącz wodę i nakładaj je bezpośrednio na oczy.

Krowie lub kozie mleko

Schłodzone w lodówce mleko nałóż na 2 płatki bawełniane i nałóż je bezpośrednio na powieki i worki pod oczami  na 15 minut. Na koniec spłucz zimną wodą.

 A to inne krótkie porady, które również mogą być dla Ciebie przydatne:
1. Jeżeli jesteś podatna na obrzęki i cienie pod oczami, bardzo ważne jest aby się wysypiać. Zmęczenie to jedna z głównych przyczyn obrzęków.
2. Staraj się unikać artykułów, które sprawiają, że tracisz więcej wody. Przykład: sól 
3. Pij 2-3 litry wody dziennie. Organizm dobrze nawodniony sprzyja zdrowej skórze.
4. Wprowadź do swojej diety moczopędną żywność na przykład: szparagi.
5. Nawilżaj twarz jak najczęściej i nie wystawiaj jej za często na silne słońce.

Comments

comments

Add Comment