Co zabija 100 000 ludzi rocznie? Masz to w swoim domu

Badania przedstawione przez University of Bradford, prestiżowy uniwersytet w Wielkiej Brytanii ujawniły, że używana do mycia i czyszczenia tzw. chemia to bardzo niebezpieczne środki chemiczne w domu, które mają katastrofalne skutki dla naszego zdrowia. 

Środki do czyszczenia kuchni i łazienki, odświeżacze powietrza, wybielacze do tkanin, a nawet środki do higieny osobistej są naładowane chemicznymi substancjami trującymi nasz organizm i niszczącymi naszą skórę, która stanowi naturalną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. 

W składzie popularnych środków do czyszczenia znajdziemy trujący Glifosat, który jest głównym składnikiem roundupu. Środek ten powoduje uszkodzenia komórek  nerwowych. Wywołuje także zaburzenia hormonalne. Badania wykazały, że glifosat był przyczyną nowotworów u wielu osób. 

Odświeżacze powietrza zawierają zatruwające nasz organizm ftalany. Zakłócają one równowagę hormonalną, prowadzą do zaburzeń układu nerwowego i powodują bezpłodność. 

Polibromowane difenylowych  środkami zmniejszającymi palność materiałów. Wdychanie ich oparów przez kobiety w ciąży powoduje wady wrodzone u dzieci. Składniki te używane są przy produkcji mebli i sprzętu elektrycznego. Badania wykazały, że te bardzo toksyczne chemikalia systematycznie niszczą nasz organizm, powodują większą podatność na choroby przewlekłe, alergię, choroby skóry i  problemy z oddychaniem. 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie jak najbardziej domowych metod czyszczenia domu i wszelkich sprzętów. Należy ze wszystkich sił unikać używania niebezpicznych chemicznych środków w domu. Na przykład zamiast myć podłogi  można umyć je ciepłą wodą z octem. Podłogi będą lśniły, kurz nie będzie się do nich przyklejał,  a nasze zdrowie przy tym nie ucierpi. Jeśli tylko się chce, można zastąpić niebezpieczne środki chemiczne w domu naturalnymi i nieszkodzącymi preparatami.  

Więcej domowych i naturalnych metod dbania o czystość w domu znajduje się w innych artykułach na naszej stronie.

Jeśli ten post był dla Ciebie przydatny, udostępnij go proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment