Oto 8 domowych sposobów dzięki którym szybko wybielisz zęby unikając chemii

Olśniewająco białe zęby wyglądają świetnie. W wielu miejscach można wykonać zabieg wybielania zębów i uzyskać wymarzony efekt. Niewątpliwym minusem takiego rozwiązania jest cena. Warto pamiętać też, że takie zabiegi nie należą do zdrowych.

Na szczęście jednak świat nie kończy się na drogich zabiegach, można skorzystać z alternatywnych rozwiązań, które nie dość, że wybielają zęby, to dodatkowo nie niszczą szkliwa.

Pasta z kurkumy

Wymieszaj łyżkę kurkumy z dokładnie taką samą ilością oleju kokosowego oraz dodaj 2-3 krople olejku miętowego. Mieszanka działa jak pasta do zębów. Regularne stosowanie poprawi jakość Twojego szkliwa oraz wybieli zęby i oddech.

Olejek z drzewa herbacianego

Rozcieńcz 5 kropli olejku z drzewa herbacianego w połowie szklanki wody. Płucz tym płynem jamę ustną po każdym myciu zębów. Pierwsze rezultaty zauważysz w zaledwie kilka tygodni. Dodatkowo, aby wzmocnić efekt płucz dwa razy w tygodniu kroplą oleju, ale nie częściej.

Truskawkowa pasta

Truskawki które posiadasz, musisz zgnieść łyżką i wymieszać je z solą morską. Powstały preparat nałóż na szczoteczkę do zębów i myj nią przez kilka minut, na koniec wypłucz nią usta. Podana metoda nie może być stosowana częściej niż raz na dwa tygodnie. Jest bardzo skuteczna, jednak w nadmiarze może zniszczyć szkliwo. Dlatego zalecamy rozwagę 🙂

Olej kokosowy

Nałóż olej kokosowy na szczoteczkę do zębów a po 20 minutach umyj dokładnie zęby pastą do zębów. Cały proces należy powtarzać 2 lub 3 razy w tygodniu.

Skórka banana

Ta niepozorna skórka  zawiera w sobie substancje, która likwiduje kamień nazębny poprzez rozpuszczanie go. Dodatkowo pomaga w utrzymaniu białych zębów. Potrzyj wewnętrzną stroną skórki po czym przeczekaj 5-7 minut. Ostatnim procesem będzie umycie zębów i przepłukanie jamy ustnej.

Cytrynowy płyn do płukania

Wyciśnij sok z 1/3 cytryny, dodaj trochę soli. Powstałym płynem płucz usta po umyciu zębów. Ta metoda nie może być stosowana częściej niż 2-3 razy tygodniowo. UWAGA! Metoda nie może być stosowana w przypadku występowania stanów zapalnych jamy ustnej.

Utarte liście bazylii

Do tej metody konieczny będzie moździerz. Utrzyj liście z bazyli do momentu uzyskania puree. Używaj jej jako zwykłej pasty do zębów. Tę metodę można również stosować na 5-10 minut przed zwykłym szczotkowaniem zębów przy użyciu pasty.

Aloes

Świetne efekty daje świeży sok z aloesu lub naturalny żel. Wsmaruj go w zęby za pomocą szczoteczki i dokładnie wypłucz. Tę metodę można stosować po każdym szczotkowaniu. Po okresie kilku tygodni Twój uśmiech będzie o wiele bielszy i jaśniejszy. Polecamy!

 źródło: brightside.me

Comments

comments

Add Comment