Oto cała prawda na temat wpływu dezodorantów na Twoje zdrowie

W związku z popularyzacją zdrowego trybu życia, metod naturalnych coraz więcej produktów, których używamy na co dzień idzie “pod lupę”. Bardzo wiele dyskusji toczy się wokół antyperspirantów. Mogą one być jedną z głównych przyczyn raka piersi.

Nasuwa się pytanie : “ok, ale tak naprawdę dlaczego są takie złe?” Substancje chemiczne zawarte w tych popularnych środkach blokują usuwanie toksyn z organizmu podczas procesu pocenia się. Rezultatem takiego procesu jest nagromadzenie toksyn w węzłach chłonnych, co może powodować raka piersi.

Na zabójczy trop wpadli naukowcy, którzy analizując liczbę osób chorych na raka piersi w stosunku do liczby zużywanych antyperspirantów. Kraje takie jak Stany Zjednoczone, tam liczba przypadków raka piersi jest niska w porównaniu do Europy. Problem jednak nie jest taki oczywisty ponieważ, są w Europie miejsca gdzie nie stosuje się tyle tego typu preparatów a jednak liczba zachorowań nadal jest wysoka.

Kolejną kwestią sporną jest fakt, iż pot nie jest jedyną drogą, która pozbywamy się toksyn.

Wiele dyskusji związanych jest również z aluminium, które jest składnikiem aktywnym w antyperspirantach.  Zaburza on gospodarkę hormonalną a przede wszystkim poziom estrogenu, który przyczynia się do proliferacji komórek raka sutka.  Parabeny – kolejna groźna substancja występująca w antyperspirantach została znalezione w tkankach guzów piersi.

Na szczęście znacząca większość nie zawiera parabenów, jednak warto sprawdzić co zawiera środek z którego aktualnie korzystamy

Nie ma twardych dowodów na to, że antyperspiranty powodują raka piersi, jednak nie od dziś wiadomo, że ingerencja w naturalne procesy organizmu nie przynosi nic dobrego. Warto abyśmy chociaż zwracali uwagę na skład, to już dużo. Może warto skorzystać z metod naturalnych ? Na pewno nie zaszkodzi..

źródło:poral.abczdrowie.pl

Comments

comments

Add Comment