Recepta, która pomoże oczyścić Twoje płuca i ochroni Cię przed chorobami

Duża część chorób płuc wynika bezpośrednio z zakażeń, alergii oraz z palenia papierosów. Dlatego też warto zadbać o ten organ, który przecież wykonuje dla nas niesamowitą pracę, nieustannie dostarcza tlen do naszego organizmu. By utrzymać go w doskonałej kondycji, potrzebna jest recepta na czyste płuca! 

Płuca natleniają krew, która nastepnie rozprowadza go do każdej komórki naszego organizmu. Na przykład mózg potrzebuje ok. 3,3 ml dobrze natlenionej krwi na 100 g tkanki mózgowej. Pierwszym objawem niedoboru tlenu jest ból głowy.

Trwałe niedotlenienie komórek organizmu skutkuje już o wiele groźniejszymi konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest, by płuca były zdrowe. Poznaj popularny środek, który pomaga walczyć z chorobami płuc, między innymi z astmą.

Oto recepta na czyste płuca, która pozwoli Ci je wzmocnić i usprawnić ich pracę. Metoda szczególnie zalecana osobom palącym papierosy i tzw. biernym palaczom. Mieszkańcom terenów przemysłowych, dużych miast i wszystkim świadomym zanieczyszczenia środowiska.

Oto czego potrzebujesz:

pół kg cebuli czerwonej 

2 szklanki czystego syropu klonowego lub pół kg cukru brązowego

2 średnie cytryny

1,5 l wody

7 łyżek miodu z ekologicznej uprawy 

W taki sposób to przygotujesz:

  1. Syrop klonowy lub brązowy cukier umieść w dużej patelni lub garnku i podgrzewaj na średnim ogniu. W przypadku brązowego cukru trzeba nieustannie mieszać. 
  2. Dodaj pokrojone cebule i podgrzej przez kilka minut, na koniec dodaj wodę.
  3. Całość gotuj na średnim ogniu, aż do czasu, kiedy stwierdzisz, że ubyło koło 30% wody.
  4. Mieszaninę ostudź, w międzyczasie wyciśnij sok z cytryny i dodaj go do mieszanki.
  5. Dodaj miód i całość dobrze wymieszaj.
  6. Pozostaw na całą noc, po czym odcedź i umieść w szklanej butelce. 

Stosuj jedną łyżeczkę mikstury przed każdym posiłkiem tak długo, aż będziesz czuć się lepiej. Recepta na czyste płuca sprawdza się, jeśli będziesz powtarzać cały proces w odstępach 1-1,5 miesiąca. 

Przydał się wpis? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment