To Ci pomoże zapomnieć o rwie kulszowej i bólu pleców

Rwa kulszowa i ból pleców oraz całej nogi pojawia się nagle i najczęściej niespodziewanie. Przeszywający i paraliżujący ból, który nie pozwala zrobić nawet jednego kroku wywołuje również mrowienie kończyn i niestety, ale ma tendencję do nawracania.

Skąd właściwie się bierze i co zrobić, by skutecznie uchronić przed nim kręgosłup?

Rwa kulszowa odczuwana jest przede wszystkim w dolnej części pleców, pośladku i nodze. Ból spowodowany jest uciskiem na korzenie nerwowe. Przyczyną są słabe mięśnie kręgosłupa, a przepisane przez lekarza lekarstwa pomagają tylko na jakiś czas. Później ból powraca z taką samą albo z jeszcze większą siłą. 

Rwa kulszowa i ból pleców to dolegliwości, które w dużym stopniu łagodzi joga i różne ćwiczenia fizyczne, które wzmacniają mięśnie kręgosłupa.

Jednak najszybszą i trwałą ulgę w takim bólu przynosi spożywanie napoju o silnych właściwościach przeciwzapalnych.

Robimy go w następujący sposób:

Składniki:

 4 ząbki czosnku

 1 szklanka mleka

 1 łyżeczka miodu

Przygotowanie:

Wyciśnij czosnek lub rozdrobnij go przy użyciu widelca. Wrzuć do przygotowanego mleka i podgrzewaj, aż zacznie wrzeć. W tym momencie odstaw garnek na bok, by powstały leczniczy napój przestygł do temperatury około 40 stopni. Wtedy dodaj miod.

Szklankę tak przygotowanego napoju o silnych właściwościach przeciwzapalnych wypijaj codziennie na godzinę przed głównym posiłkiem. Długość spożywania jest kwestią indywidualną. Stosuj tę terapię dopóty, dopóki nie upewnisz się, że nie grozi Ci powrót choroby. Rwa kulszowa i bol pleców odejdzie w zapomnienie. 

Jeśli połączysz to naturalne przeciwzapalne lekarstwo z wykonywaniem ćwiczeń lub inną ulubioną przez Ciebie aktywnością fizyczną (np. dłuższymi spacerami), wzmocnisz szkielet kręgosłupa, usuniesz powracający stan zapalny i zapomnisz na zawsze o chorobie. Rwa kulszowa i ból pleców przestanie po prostu do Ciebie powracać. 

Przydatny był post? Udostępnij proszę znajomym na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment