Sposób na cienkie i słabe włosy

Masz włosy, z których nie jesteś zadowolona? Podajemy sposób na cienkie i słabe włosy. Te naturalne składniki szybko wzmocnią korzonki włosów, przyspieszą ich wzrost, poprawią strukturę włosa i zahamują siwienie. 

Jeśli Twoje włosy stają się coraz cieńsze i zaczynają wypadać jest to prosta droga do łysienia i przyczyna niepokoju o stan zdrowia. Wypadanie włosów to jeden z pierwszych sygnałów, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Przyczyną może być zakażenie grzybicze, które skutkuje utratą włosów na głowie oraz pozostałych miejscach na ciele, gdzie włosy występują. 

Najczęściej wypadanie włosów dokucza osobom pomiędzy 30. a 60. rokiem życia. Jest to duży kłopot i jesteśmy zdecydowani zrobić wiele, by znaleźć i stosować sposób na słabe i cienkie włosy.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to  rezerwuar składników odżywczych i bogactwo witamin i minerałów. Pobudza gruczoły łojowe skóry do większej pracy i dożywia cebulki włosowe. Szybko eliminuje zakażenia bakteryjne i grzybicze, które są bardzo często przyczyną łysienia.
Stosowanie: wmasuj energicznie w skórę głowy olej kokosowy aż poczujesz gorąco pod palcami. Temperatura wywoła lepsze krążenie krwi, a olej dobrze odżywi cebulki włosowe.

Olej z gorczycy

Olej z gorczycy silnie stymuluje porost włosów i dostarcza cebulkom włosowym szeregu najważniejszych składników odżywczych. Dzięki temu zapobiega łamliwości włosów, uelastycznia je i wspomaga porost nowych.
Stosowanie: wmasuj olej z gorczycy w miejscu łysienia. Jeśli będziesz to robić regularnie, w bardzo krótkim czasie ujrzysz nowe włoski porastające puste miejsca.

Amla

Amla, inaczej agrest indyjski, to roślina naturalnie rosnąca w Indiach. Stanowi mało popularny, ale za to bardzo skuteczny sposób na cienkie i słabe włosy.

Amla najbardziej znana jest ze swych właściwości odchudzających, ale to także ogromny rezerwuar ważnych witamin i minerałów wzmacniających włosy. Silnie odżywia cebulki włosowe i szybko powstrzymuje wypadanie włosów.
Stosowanie: zmieszaj 1 łyżkę sproszkowanej amly z jogurtem tak, by powstała dosyć gęsta pasta. Nałóż ją na włosy i potrzymaj 20 minut. Następnie umyj włosy ciepłą wodą. Stosuj tak długo, aż łysienie ustanie.

Kolendra

Sok z kolendry jest środkiem bardzo silnie wzmacniającym mieszki włosowe. Powoduje, że włosy szybko odrastają, są silne i zdrowe. Stosowanie: wyciśnij sok ze świeżej kolendry i wmasuj go we włosy ze szczególną uwagą na miejsca, gdzie włosy najbardziej się przerzedziły. Stosuj tak długo, aż puste miejsce po włosach zastąpią nowe i silne włosy.

Inne ciekawe porady domowe znajdziesz na https://wybieram-zdrowie.com/sposob-na-kleszcze/

Comments

comments

Add Comment